MAGAZİN
Giriş Tarihi : 29-03-2021 17:16   Güncelleme : 29-03-2021 17:16

Milyonları Sevindiren Gelişme: Leyla ile Mecnun Ekranlara Geri Mi Dönüyor?

Bir dönemin fenomen haline gelmiş absürt komedi dizisi olan Leyla ile Mecnun hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Alınan bilgilere göre Leyla ile Mecnun yakında yeni bölümleri ile aynı kadroyla ekranlara dönüş yapabilir.

Milyonları Sevindiren Gelişme: Leyla ile Mecnun Ekranlara Geri Mi Dönüyor?

Acun Ilıcalı tarafından kurulan ünlü dijital platform Exxen tarafından Leyla ile Mecnun’un telif haklarının satın alındığı öne sürüldü. Alınan bilgilere göre absürt komedi dizisi Leyla ile Mecnun, atılan bu adım kapsamında yeni bölümleri ile tekrar ekranlara dönüş yapmış olacak. Üç sezon boyunca devam eden ve her bölümü ile büyük beğeni toplayan dizinin büyük başarı yakalaması ve geniş kesimler tarafından sevilmesi sayesinde Exxen harekete geçti. Dizinin yönetmenliğini yapan Onur Ünlü ile görüşmelere başladığı haberi verilen Acun Ilıca’nın anlaşmaları halinde dizi aynı kadro ile yeni bölümler ile ekranlarda olacak.

Oyuncular İkna Edilmeye Çalışılıyor

Leyla ile Mecnun olay örgüsünden çok oyuncuların performansları ile öne çıkan bir dizi olduğundan yeni bölümlerin çekilmesi için eski kadronun dizide aynı şekilde yer alması talep ediliyor. Bu yüzden eski oyuncuları ile görüşmelerin başladığı da belirtildi. Ancak oyuncuların aradan geçen zaman diliminde farklı projelere odaklanmaları yüzünden bu teklife nasıl bakacakları ise henüz bilinmiyor. Eğer oyuncular ikna edilirse, en azından kemik kadro olarak ifade edilen oyuncular dizide yer alırlarsa dizi Onur Ünlü tarafından çekilecek ve dizinin çekimlerine de yaz aylarında başlanacak.

Leyla ile Mecnun Nasıl Bitmişti?

Ekranların sevilen dizisi Leyla ile Mecnun yayınlandığı dönemde büyük ilgi görmüştü. Dizi üç sezon devam ederken ani bir karar ile sonlanmıştı. Rayting açısından yüksek oranlar almasına rağmen dizinin böyle bir şekilde aniden bitmesi sevenlerini merakta bırakmıştı. Tam olarak hâlâ dizinin neden sonlandırıldığına dair bir açıklama bulunmazken, kanal yönetimi ile yaşanan anlaşmazlık yüzünden dizinin bittiği tahmin ediliyor. Daha sonra aynı ekip Ben de Özledim isimli bir dizi daha çekmişler ama bu dizide istenilen rayting oranları yakalanamamış, dizi gittikçe geç saatlerde yayınlanmaya başlanmış ve sonunda dizinin final bölümü yapılmıştı.