MAGAZİN
Giriş Tarihi : 05-04-2021 16:07   Güncelleme : 05-04-2021 16:07

Miss Europe 2021 Sonuçları Açıklandı! Türkiye Üçüncü Oldu

Lübnan’da düzenlenen ve en güzel Avrupa güzelini seçmek için yapılan Miss Europe 2021 yarışması sonuçlandı. Yarışmada üçüncü olmayı başaran Duygu Çakmak ise aldığı sonuçtan ötürü çok mutlu olduğunu dile getirdi. Yarışmanın birincisi ise Fransa’yı temsil eden Louan Vecciha oldu.

Miss Europe 2021 Sonuçları Açıklandı! Türkiye Üçüncü Oldu

Alanında en önemli yarışmalardan birisi olarak kabul edilen Miss Europa 2021 kazananları belli oldu. Toplamda 37 ülkeden yarışmacının en güzel olabilmek için katıldığı yarışma sonuçlarına göre birinci Fransa’dan yarışmaya katılan Louan Vecciha, ikinci Romanya’dan Anna Babau, üçüncü ise Türkiye’den Duygu Çakmak olarak belirlendi.

“Çok Gurur Duydum”

Yarışmanın sonuçlanması sonrasında ülkeye dönüş yapan Duygu Çakmak, sonuçtan ötürü çok mutlu olduğunu belirtti. Çakmak şu ifadeleri kullandı: “Türk bayrağının başka bir ülkede dalgalanmasından dolayı büyük mutluluk duydum. Bu en sonuçta ulusal bir başarı ve ülkemizin de bir başarısı olarak görülmesi gerekiyor. Tüm Türk kadınlarının başarısı olarak da görülmeli. Türk kadınları her zaman çok güçlü, başarılı ve çok güzeller. Ben de onların bir temsilcisi olarak yarışmada bulundum. Bu yarışmaya gitmeden önce çok çalıştım ve iyi bir sonuç almak için çok çalıştım. Bu yüzden taç kazanacağımı biliyordum,” şeklinde duygularını açıkladı.

“Oyunculuk Eğitimimi Tamamlamak İstiyorum”

Gazetecilerin bundan sonraki süreçte ne yapacağını sormaları üzerine Çakmak “Aslında oyunculuk yapmak istiyorum. Bu konuda oyunculuk eğitimlerine de başlamıştım ancak salgın yüzünden eğitimim yarıda kaldı. Oyunculuk eğitimini tekrar alarak tamamlamak istiyorum. Şimdi önümde yapacaklar, daha ilerisi için çok çalışmak şeklinde,” diye konuştu.

Genç ve güzel isim 1995 yılında dünyaya geldi. Kocaeli’de dünyaya gelen Çakmak, halihazırda Sakarya Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuş ve iletişim bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. 2019 yılında Best Model of Turkey yarışmasında derece alan Çakmak, daha sonra da Miss And Mr Fashion TV 2020 Turkey yarışmasında derece elde etmişti. 2020’nin son aylarında Arnavutluk’ta düzenlenen güzellik yarışmasında ise önemli bir derece alamamıştı. Çeşitli reklam ajanslarından reklamlarda oynamak için teklifler aldığını da belirten Çakmak, kariyerine oyunculuk üzerinden devam etmek istediğini belirtti.