GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 12:59   Güncelleme : 05-04-2021 12:59

MSÜ Sınav Sorularının Yanıtları Açıklandı! ÖSYM MSÜ Temel Kitapçık Cevapları Giriş Ekranı!

MSÜ sınav soruları, cevapları hakkında son dakika gelişmelerin neler olduğu merak konusu haline geldi. MSÜ sona ererken, sınav kitapçıklarındaki soruların cevaplarının ise 4 Nisan saat 13:45 itibariyle açıklanmaya başladığı duyuruldu.

MSÜ Sınav Sorularının Yanıtları Açıklandı! ÖSYM MSÜ Temel Kitapçık Cevapları Giriş Ekranı!

MSÜ sınavına giren adaylar sınav sonuçlarını merak ediyorlar. Sınav kitapçıklarındaki soruların yanıtları ise 4 Nisan 2021’de saat 13:45 itibari ile açıklandı. Adayalar şuan ÖSYM’nin resmi web adresi üzerinden soruların doğru yanıtlarını görüntüleyebiliyorlar. Bu kapsamda verdikleri cevaplar ile doğru cevapları karşılaştırabilecekler.

ÖSYM Web Adresinden Yanıtlar Yayınlanıyor!

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı dün saat 12:30 itibari ile bitmiştir. 135 dakika süren sınav ardından ise adaylar soruların doğru yanıtlarının ne olduğunu öğrenmek istiyorlar. ÖSYM bir açıklama yaparak sınav sorularının doğru yanıtlarını kitapçık üzerinden, ÖSYM resmi web adresinde yayınladığını belirti.

MSÜ Sınav Sorusu Cevapları Nasıl Görüntülenecek?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Adayı Belirleme Sınavına katılanlar doğru yanıtları öğrenmek için https://ais.osym.gov.tr/ adresine giriş sağlayacaklar. İşlem ile ekrana gelecek listenin ilk sırasında “MSÜ“ başlığı yer alıyor. Bu başlığa tıklandıktan sonra ekrana gelecek tabloya, aday öğrenci numarası ve TC kimlik numarası girilerek, “sistem gir“ komutuna tıklanacak. Hemen ardından kitapçık ve soruların doğru yanıtları ekranda görüntüleniyor.

Sınav Sorularının Tamamı Bugün Açıklanıyor!

Dün saat 13:45 itibariyle kitapçıkta yer alan soruların %10’unun doğru yanıtları sunulmuştur. Bu gün ise kitapçıkta yer alan tüm soruların doğru cevapları online şekilde görüntülenecek.

ÖSYM yaptığı açıklamada online adımlar ile doğru yanıtların 10 gün boyunca görüntülenebileceğini duyurdu. Bu kapsamda adayların bu süre zarfında yanıtları öğrenmelerine imkan sunuluyor.

MSÜ Sınavına İlişkin Yorumlar Neler?

Sınav hakkında sosyal medya üzerinden adaylar tarafından birçok yorum yapıldı. Sınava giriş sağlayanlar özellikle Türkçe paragraf sorularının zorlayıcı olduğunu belirttiler. Diğer yandan, zamanı kullanamayanların uzun paragraf sorularında başarılı olamama ihtimallerinin yüksek olduğu vurgulandı.

Sınava katılım sağlayan adaylar, Fen bölümünün geçen sene yapılan sınav ile oldukça benzer olduğunu ifade ettiler. Fen sorularının zorlayıcı olmadığını, Matematiğin orta seviyeli olduğunu yorumlarında paylaştılar. Süreyi doğru kullananlar için soruların zorlayıcı olmadı ifade edildi.