MAGAZİN
Giriş Tarihi : 07-04-2021 12:26   Güncelleme : 07-04-2021 12:26

Murat Kekilli'den Salgına Yönelik Açıklamalar Yaptı! Covid'e İnanmadığını Söyledi

Ünlü şarkıcı Murat Kekilli, sosyal medya hesabından gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özellikle koronavirüs salgınına yönelik açıklamalar yapan Kekilli, virüsü yalan olarak gördüğünü ifade etti. Ünlü şarkıcı ifadelerinde “Covid yalanına inanmıyorum ama inanlara da saygı duyuyorum,” dedi. Kekilli’nin bu ifadeleri ise sosyal medyadan tepki çekti. Pek çok kullanıcı hastalığa yakalanmış olan kişilerin görüntülerini Kekilli’ye gönderdi.

Murat Kekilli'den Salgına Yönelik Açıklamalar Yaptı! Covid'e İnanmadığını Söyledi

Kekilli sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamalarda çok konuşulacak sözler söyledi. Koronavirüs salgınına yönelik açıklamalar yapan Kekilli, bu salgına dönük olarak medyada bahsedildiği gibi bir durum olmadığını, ölen kişilerin çoğunun virüs yüzünden değil, özellikle ekonomik güçlükler yüzünden intihar ettiğini belirtti.

“Covid Yüzünden Ölmediler”

Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Kekilli şu ifadelere yer verdi: “Daha önce söylemiş olduğum gibi Covid yalanına inanmadığımı tekrar belirtmek istiyorum. İnananlara ise saygım bulunuyor. Kim neye inanmak istiyorsa buna inanabilir. Bunu engelleyen de yok zaten,” dedi. Paylaşımlarının devamında ise Kekilli ise şu ifadeleri kullandı: “27 müzisyen arkadaşımız covid yalanı yüzünden hayatlarını kaybettiler. Ama ölümleri intihar şeklinde oldu. İşsiz ve aşsız kalmaları yüzünden intihar etmiş oldular. Şimdi onlara da covid virüsü yüzünden hasta olup öldüklerini yazın. En azından Bill Gates amcanız ile Elon Musk teyzeniz de sizi daha çok sevsin.”

Yazdıklarına gelen tepkiler üzerine tekrar açıklama yapan Kekilli bu sefer paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Bizim ülkede bu kadar Bill Gates ve Elon Musk hayranı olduğunu bilmiyordum. Şimdi yorumlara bakıyorum da bayağı onlarla aşk yaşayanlar var. Ne diyeyim, Allah sevginizi daim etsin. Dostlarım şunu bilin ki, size hiçbir sözüm yok ama şaşkınlığımı hoş görmeniz gerekiyor,” dedi.

“Covid Sevdalıları”

Son olarak Kekilli yaptığı paylaşımda “Bill amca ile Elon baba sevsin sizi Covid sevdalıları,” dedi. Kekilli’ye bu ifadeleri yüzünden ise çok sayıda tepki geldi. Virüsün gerçek olmadığını söylemek kamuoyunda yanlış anlamalara ve hastalığın daha da yayılmasına yol açacağını belirten kullanıcılar Kekilli’den ifadelerini düzeltmesini istediler. Virüsün gerçek olduğunu ve pek çok kişinin yaşamına neden olduğunu belirten kullanıcıların yanında Kekilli’nin ifadelerine hak verenler de oldu.