MAGAZİN
Giriş Tarihi : 19-04-2021 13:03   Güncelleme : 19-04-2021 13:03

Müzisyenlik Artık Bitti Dedi! Coşkun Sabah 1 Milyon Yatırımla Tavuk Çiftliği Kurdu

Ünlü müzisyen Coşkun Sabah, salgın yüzünden tavuk çiftliği kurdu. Salgın koşulları yüzünden çok uzun bir süredir eğlence yerleri, konserler ve tanıtım faaliyetleri kısıtlandığı için müzisyenler zor zamanlar yaşamaya devam ediyorlar. Pek çok müzisyen bu durumda ekonomik açıdan güçlük yaşadıkları için farklı alanlarda işler yapmayı tercih ediyorlar.

Müzisyenlik Artık Bitti Dedi! Coşkun Sabah 1 Milyon Yatırımla Tavuk Çiftliği Kurdu

Bu duruma son katılan isim ise Coşkun Sabah oldu. Gazetecilere kurduğu çiftliği hakkında bilgi veren Sabah, durumun tamamen salgından kaynaklı olduğunu ve salgının 1 – 2 yıl daha bu şekilde devam edeceğini düşündüğü için bu işe girmiş olduğunu belirtti.

Salgın Yüzünden Tavuk Çiftliği Kurdu

Türk müziğinin başarılı ismi Coşkun Sabah, önceki günlerde İstanbul Etiler’de gazeteciler ile sohbet etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sabah, salgın koşulları yüzünden yumurta çiftliği kurmuş olduğunu belirtti. Konuyla ilgili gelen soru üzerine: “Evet çiftlik başladı. Çok iyi gidiyor. Marketlere satmaya başladık, inşallah önümüz açık olur,” dedi. Eskişehir’de kurulan çiftlikte üretilen yumurtaların daha sonra çevredeki illere de dağıtımının yapılacağını belirten Sabah bu duruma girişinin tamamen salgından kaynaklı olduğunu da ifade etti.

Sabah çiftliğin kuruluşunu şöyle anlattı: “Salgın olduğu için bu işe girdim. Müzisyenlik için durumun birkaç yıl daha bu şekilde devam edeceğini düşünüyorum,” dedi. Aynı zamanda Eskişehir’deki çiftliği her 10 15 günde denetlemeye gittiğini de ifade eden Sabah: “10 15 günde Eskişehir’e gidiyorum, oraya gidip çiftliği denetleyip hesap kitap yapıyorum,” dedi. Sabah ayrıca buradan kazandığı parayı müzik ve tarıma yatıracağını da sözlerine ekledi.

1 Milyon Lira Yatırım ile Kuruldu

Arkadaşı Özkan Özadalı ile geçen aylarda Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine bağlı Emirceoğlu köyünde tavuk çiftliğini hayata geçiren Sabah’ın bu iş için 1 milyon lira yatırım yapmıştı. Toplamda 1780 metrekarelik alana kurulu olan tavuk çiftliği, kısa süre içerisinde yumurta üretimine başlamıştı. Sabah, çiftliğin açılışında da konuşmuş ve arkadaşlarının yaptığı işe özendiğini söyleyerek “Yaptığım işi çevremdekiler çok olumlu karşıladılar. Salgın ile birlikte müzisyenlik artık bitti, hayatımızı artık başka bir şekilde idame ettirmeniz gerekiyor. Müzisyenlik tamamen bitmedi ama şu sıralarda olacak şey değil,” demişti.