MAGAZİN
Giriş Tarihi : 22-04-2021 14:01   Güncelleme : 22-04-2021 14:01

Netflix'de Yerli Dizi Furyası Sürüyor, Tüyler Diken Diken Olacak!

Netflix’de yerli yapım dizilere olan ilgi devam ediyor. Bu kapsamda yakın zamanda izleyicinin tüylerini diken diken edecek yeni bir dizinin çekimlerine başlanacağı haberi alındı. Ünlü yazar Perihan Mağden’in “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” isimli romanının dizi olarak uyarlanması sonrasında Netflix’te izleyici ile buluşulacak.

Netflix'de Yerli Dizi Furyası Sürüyor, Tüyler Diken Diken Olacak!

Söz konusu romanın dizi uyarlaması için gerekli çalışmalar ise 1441 Yapım tarafından başladı. Kulislerden alınan bilgilere göre dizinin senaryosunu ise Ertan Kurtulan yazıyor. Aralarında pek çok sorunun bulunduğu anne kız ilişkisine odaklanacak olan dizi büyük ilgi toplamayı hedefliyor.

Travmatik Bir Anne Çocuk İlişkisi

Perihan Mağden’in çok beğenilen romanı Biz Kimden Kaçıyorduk Anne, travmatik bir anne kız ilişkisine odaklanıyor. Bir annenin çocuğunu korumak ve kendilerine daha yalıtılmış bir dünya kurmak için neleri göze alabileceğini işleyen romanda özellikle anne ve çocuk ilişkisi başarılı bir şekilde aktarılıyor. Hikayede ana kurban ise çocuk olarak öne çıkıyor. Çocuğun ağzından anlatılan romanda pek çok detay bulunuyor. Küçüklüğünden başlayarak çocuk annesi ile yaşadıklarını aktarıyor ve bu zamanların ne kadar zor geçtiğinden bahsediyor.

Annesinin kendisine duymuş olduğu sevgiyi anlatan ve bu kapsamda da neleri göze alabildiğini aktarırken okurlar da duygu yüklü satılarda göz yaşlarını tutamamışlardı. Kısa sürede Mağden’in romanı büyük beğeni toplamıştı.

Annenin Çocuğu Uğruna Yaptıkları Ekrana Getirilecek

Romanda bir annenin çocuğunu ne kadar çok sevebileceği aktarılırken özellikle bu uğurda göze aldıkları da başarılı bir şekilde aktarılıyor. Otellerde yaşayan, etrafta kendilerine zarar verecek kişilerden kaçan bu anne ve çocuk göçebe yaşamı sürerek mutluluğu elde etmek istiyorlar. Anne, kötü insanları cezalandırırken aynı zamanda bunun da kendisinde bir hak olduğunu belirtiyor.

Bu yüzden polisiye unsurlarının da olması beklenen dizinin senaryolaştırma sürecinin başladığı haberleri alındı. Dizinin oyuncu kadrosunda ise şimdilik hangi oyuncuların yer alacağı henüz belli değil. Fakat özellikle platformun dizinin daha da tanınır hale gelmesi için ünlü yüzler ile çalışmak istediği öğrenildi. Romanın senaryolaştırma çalışmalarının tamamlanması sonrasında oyuncu kadrosu belirlenecek ve dizi kısa zaman içerisinde Netflix üzerinden izleyiciler ile buluşacak.