EKONOMİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 10:33   Güncelleme : 31-03-2021 10:33

Nisan’da Çiftçi Kredilerini Sunacak Bankalar Belli Oldu! Başvuru Nasıl Yapılacak?

2021 senesi Nisan ayında Ziraat Bankası, TEB Bankası ve Denizbank çifti kredilerini verecek. Kredilere başvurular ise şubelerden direkt evrak teslimi ile yapılacak.

Nisan’da Çiftçi Kredilerini Sunacak Bankalar Belli Oldu! Başvuru Nasıl Yapılacak?

2021 senesi Nisan ayında avantajlı çiftçi kredileri TEB Bankası, Ziraat Bankası ve Denizbank tarafından tarım arazisi alımı, hasat masraflarını karşılama ve hayvan alımı için verilecek. Kredilere başvurular ise banka şubelerinden kabul ediliyor. Başvuru sırasından evrakların kişi tarafından bizzat teslim edilmesi gerekiyor.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

2021 Nisan ayında Ziraat Bankası çiftlerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla %1,73 faiz oranı üzerinden 60 ay vadede 50 bin TL çiftçi kredisi sunacak. Çiftçi ikinci el ekipman alımı yapacaksa, tarla alacaksa, hayvan alımı gerçekleştirecekse bu krediden yararlanabilecek. Başvurular şubelerden kabul edilmeye başlandı.

ZİRAAT BANKASI ÇİFTÇİ KREDİSİ

TEB Bankası Çiftçi Kredisi

2021 Nisan ayı için TEB Bankası ise 50 bin TL çiftçi kredisini 60 ay vade imkanıyla sunacak. Çiftçilerin hasat zamanı masraflarını gidermeleri, yeni tarımsal faaliyet için sermaye oluşturmaları, hayvancık alımı ve yem giderleri masraflarını karşılamaları amacıyla bu kredi verilecek. Başvuru işlemleri için kabuller TEB Bankası şubelerinden başlatıldı.

TEB ÇİFTÇİ KREDİSİ

Denizbank Çiftçi Kredisi

Denizbank ise 36 ay vadeli 50 bin TL çiftçi kredisini Nisan ayında sunacak. Hayvan alımı, yem alımı ve makine alımı için bu krediden yararlanılabilecek. 3 yaşından gün almamış genç çiftçiler bu krediye başvuru sağlayacaklar.

DENİZBANK ÇİFTÇİ KREDİSİ

Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları

Çiftçi kredilerini almak için belirli şartların sağlanması gerekiyor. 18 yaşının üzerinde olan, ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) belgesine sahip olan, aylık geliri olan, en az 1 senedir çiftçi olarak faaliyet gösteren, kredi notu düşük olmayan, yasal takipte kredi borcu olmayan kişiler kredi başvurusu yapabilecekler.

Evraklar ve Başvuru

Şartlara uygunluk sağlayan çiftçiler krediye başvuru için gelir belgesi, TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi, ÇKS kayıt belgesi, isme gelen bir adet fatura, ikamet belgesiyle banka şubelerine başvuru yapacaklar.

Kişi, çiftçi kredilerine başvuru için TEB, Ziraat Bankası veya Denizbank’ın kendisine en yakın şubelerinden birine ziyaret gerçekleştiriyor. Şubede kredi departmanı müşteri temsilcilerine evraklar iletilip, başvur formunun doldurulması üzerinden müracaat yapılıyor.