EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-04-2021 16:04   Güncelleme : 07-04-2021 16:04

Nisan’da En Düşük Emekli Maaşına En Uygun Kredi Verecek Bankalar Belli Oldu!

Kredi alım limitlerinde maaş tutarları her yıl olduğu gibi bu yılda kıstas olarak görülüyor. Vatandaşlar en düşük emekli maaşı tutarı olan 1.500 TL maaş üzerinden ne kadar kredi alabileceklerini araştırıyorlar.

Nisan’da En Düşük Emekli Maaşına En Uygun Kredi Verecek Bankalar Belli Oldu!

Her sene olduğu gibi 2021 yılında da kredi alınırken, maaş tutarının ne kadar olduğu kredinin üst limitini belirlemekte etkili oluyor. Emekli vatandaşlar ise en düşük emekli maaşı olan 1.500 TL üzerinden en avantajlı koşullara nasıl kredi alabileceklerini merak ediyorlar. Bankaların yaptığı son duyurulara göre en düşük emekli maaşı için en avantajlı kredileri ING, TEB ve QNB Finansbank sunacak.

Emekli Maaşı Düşük Olana Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşı 1.500 TL yani en düşük tutarda olan emekli vatandaşlar en avantajlı krediyi QNB Finansbank’tan alabilecekler. Bunun ardından TEB Bankası ve ING Bank düşük emekli maaşı alanlar için kredi sunacak. Tümü ihtiyaç kredisi sınıfında verilecek.

QNB Finansbank’ın Emeklilere Kredisi

QNB Finansbank emekli maaşı düşük olanlara 20 bin TL limitli ve %1,49 faiz oranlı ihtiyaç kredisini sunuyor. Bu kredi için maksimum 36 ay vade imkanı tanımlayan banka, aylık taksitleri ise 758 TL olarak hesaplıyor. Bu kapsamda emekli maaşının yarısını geçemeyen taksitler ile kredi verilecek.

QNB FİNANSBANK EMEKLİ KREDİSİ

En Düşük Emekli Maaşına TEB Bankası Kredisi

Emekli maaşı 1.500 TL olan vatandaşlar için 20 bin TL limitli kredi sunacak olan diğer banka ise TEB Bankası oldu. TEB Bankası 20 bin TL limitli %1,60 faiz oranlı ve maksimum 36 ay vadeli ihtiyaç kredisini emeklilere sunacak. Bu kredinin aylık ödeme planı taksitleri ise 775 TL olarak hesaplanıyor. Bu kapsamda 1.500 TL maaş alan emeklilere yük olmayacak taksitler ile kredi verilecek.

TEB EMEKLİ KREDİSİ

En Düşük Emekli Maaşı İçin ING Bank Kredisi

Emekli maaşı en düşük seviyede olan vatandaşlara üçün olarak en avantajlı krediyi sunan banka, ING Bank oldu. ING Bank 20 bin TL limitli ve %1,64 faizli kredisini 36 ay vade üzerinden sunarak, aylık taksitleri 781 TL olarak hesaplıyor. Bu kapsamda emeklilere özel bir ödeme planı uygulanıyor.

ING BANK EMEKLİ KREDİSİ