EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-04-2021 19:04   Güncelleme : 02-04-2021 19:04

Nisan’da En Yüksek Limitli KOBİ Kredisi Yapı Kredi’den Geldi! 200 Bin TL Limit!

2021 yılı Nisan ayında Yapı Kredi Bankası 200 bin TL KOBİ kredisini %2.08 faiz oranından sunacağını duyurdu. Bu kredinin aylık ödeme taksitleri ise 6.465 TL olarak hesaplanıyor.

Nisan’da En Yüksek Limitli KOBİ Kredisi Yapı Kredi’den Geldi! 200 Bin TL Limit!

2021 senesinin Nisan ayından itibaren Yapı Kredi 200 bin TL limitli bir KOBİ kredisi sunacak. Başvuruları başlayan kredi için maksimum 60 ay vade üzerinden aylık 6.465 TL taksitler hesaplanıyor. Garanti BBVA, ING, Halkbank, Ziraat Bankası, TEB gibi bankalara bakıldığından şuan için 200 bin TL KOBİ Kredinin 60 ay vade ve %2,08 faiz oranından verilmediği görülüyor.

KOBİ Kredisinde Yapı Kredi’yi Akbank İzledi!

Yüksek tutarlı KOBİ kredisiyle KOBİ’lerin beklediği bir gelişmeye imza atan Yapı Kredi yanında en avantajlı koşulları sunan diğer banka ise Akbank oldu. Nisan ayından itibaren Akbank’ta 200 bin TL KOBİ kredini 60 ay vade ve %2,23 faiz oranından sunacak. Bu koşullarda Yapı Kredi yüksek limitli KOBİ kredinin arkasında kalan Akbank yüksek limitli KOBİ kredisinin aylık taksitleri ise 6.733 TL rakamına yükseliyor.

Yapı Kredi KOBİ Kredisine Başvuru Şartları

Özellikle yeni iş yatırımlarına atılmak isteyen ve geniş bir sermayeye ihtiyaç duyan KOBİ’ler belirli şartlar kapsamında krediyi alacaklar. KOBİ sahibinin TC vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Diğer yandan KOBİ için alınan geçmiş tarihli bir kredinin borçlarının yasal takibe ve banka takibine düşmemiş olması gerekiyor. Kredi notunun yüksek olması ve gelir belgesinin gösterilebilmesi başvuruda şart koşuluyor.

Yapı Kredi KOBİ Kredisine Başvuru Evrakları

200 bin TL limitli yeni Yapı Kredi KOBİ kredisine başvurmak için evrakların elden tesliminin yapılacağı duyuruldu. TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi, gelir belgesi, KOBİ’ye ait bilanço, ikamet belgesi, gelir tablosu, mizan, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi kredi başvurusunda iletilecek evraklar olarak açıklandı.

Yapı Kredi KOBİ Kredisine Başvuru

Şartlara uygunluk sağlayan ve evraklarını tamamlayan KOBİ sahipleri kendilerine en yakın Yapı Kredi bankasına başvuru yapacaklar. Banka kredi departmanı müşteri temsilcilerine evrakları iletip, onların vereceği KOBİ kredisi başvuru formunu dolduracaklar. Form imzalama ve teslim aşamaları ardından başvuru kayıt altına alınıyor. Uygunluğu bulunanlar bir hafta içinde SMS üzerinden başvuru onaylarından haberdar olup, başvuru şubesinden kredilerini teslim alacaklar.

YAPI KREDİ KOBİ KREDİLERİ