GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2021 23:08   Güncelleme : 27-02-2021 23:08

Okullar Açılacak Mı? MEB Yüz Yüze Eğitim İçin Tarih Verdi..!

Kabine toplantısında alınan kararlar doğrultusunda okullar ne zaman açılacak sorusu yanıt bulmuştu fakat okullarda yüz yüze eğitim tarihi ertelendi. Okullar 2 Mart Salı günü açılacak.

Okullar Açılacak Mı? MEB Yüz Yüze Eğitim İçin Tarih Verdi..!

15 Şubat 2021 tarihinden itibaren köy okulları, 1 Mart tarihinden itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar, 8 ve 12. Sınıflarda yüz yüze eğitime başlanacağı duyurulmuştu.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda yüz yüze eğitime geçiş sürecinin 2 Mart 2021 tarihine ertelendiği duyuruldu. Milyonlarca öğrenci ve veli 1 Mart günü için hazırlık yapmaya başlamıştı. Fakat yapılan bir açıklamada bir günlük erteleme duyurusu yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama şu şekilde:

“1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca “yerinde karar” uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.”