MAGAZİN
Giriş Tarihi : 10-04-2021 17:17   Güncelleme : 10-04-2021 17:17

Oyuncu Ayşegül Çınar'ın Eski Sevgilisine Koruma Kararı Çıktı

Oyuncu Ayşegül Çınar’ın eski sevgilisine koruma kararı alındı. Aracına uyuşturucu koyduğunu iddia ettiği eski sevgilisi Furkan Çalıkoğlu’na yönelik mahkemeye başvuran Çınar, yaşanan durum yüzünden kendisinin zor duruma düştüğünü ve Çalıkoğlu’nun kendisinden uzakta durmasının sağlığı için iyi olacağını iddia etti. Bu kapsamda görülen davada eski sevgilisi hakkında koruma kararı alındı.

Oyuncu Ayşegül Çınar'ın Eski Sevgilisine Koruma Kararı Çıktı

Geçen aylarda yapılan ihbar üzerine emniyet güçleri, oyuncu Ayşegül Çınar’ın aracını Beşiktaş’ta seyir halindeyken durdurmuş ve araçta arama yapmışlardı. Yapılan arama sonucunda Çınar’ın arabasından 20 gram uyuşturucu çıkmış ve hakkında işlem yapılmıştı.

İntikam Alınması İçin Yapıldığını Söylemişti

Polis ekiplerinin araçta uyuşturucu madde bulmaları üzerine oyuncu gözaltına alınmış ve karakola götürülmüştür. Çınar, karakolda verdiği ifadede aracında bulunan uyuşturucudan haberinin olmadığını ve kendisine zarar verilmek amacıyla aracına yerleştirildiğinden bahsetmişti. Uyuşturucuyu aracına koyan kişinin de eski sevgilisi olan Furkan Çalıkoğlu olabileceğini belirtmiş ve bu konuda araştırma yapılmasını talep etmişti.

Daha sonra mahkeme karşısına çıkarılan Çınar, nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından görülen davada adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Çınar, serbest kaldıktan sonra ise avukatı Serdar Öktem aracılığı ile geçen günlerde İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvuru yaptı. Yapılan başvuru kapsamında eski sevgilisi Çalıkoğlu’na yönelik koruma talebi istedi.

1 Ay Boyunca Uzak Duracak

Açılan dava sonucunda talebi değerlendirmiş olan mahkeme, bu kapsamda Furkan Çalıkoğlu hakkında kararını verdi ve eski sevgilisi için önleyici tedbir uygulanacağına hüküm kıldı. Mahkeme kararında Çalıkoğlu’nun Ayşegül Çınar’a yönelik 1 ay süre zarfında şiddet, tehdit, hakaret, aşağılamaya yönelik davranışlarda bulunmamasına karar kılındı. Ayrıca kararda Çalıkoğlu’nun Çınar’ın konutuna da yaklaşması da yasaklandı. Bunun yanında telefon ve benzeri iletişim araçlarıyla oyuncuyu araması, mesaj göndermesi ya da sosyal medya üzerinden iletişime geçmesi de engellendi. Karar kapsamında alınan tedbirlerin ihlal edilmesi halinde ise kişi hakkında 3 günden 10 güne varıncaya değin zorlama hapis cezasının uygulanacağı da hatırlatıldı. Karar sonrasında Çınar’dan açıklama gelmezken, kulislerde kararın yeterli olmadığı ve kişinin daha uzun süreli kendisinden uzak tutulmasını talep ettiği de kaydedildi.