MAGAZİN
Giriş Tarihi : 13-04-2021 13:20   Güncelleme : 13-04-2021 13:20

Oyuncu Bensu Soral'a Virüs Aşısı Nedeniyle Tepkiler Büyüyor

30 yaşındaki ünlü oyuncu Bensu Soral sosyal medya hesabı üzerinden önceki gün yaptığı paylaşımda koronavirüs aşısı olduğunu takipçileri ile paylaştı. Ancak paylaşımına kısa süre içerisinde fazla sayıda tepki geldi ve oyuncunun yaşına rağmen nasıl virüs aşısı olduğu merak edildi. Gelen tepkiler üzerine ise Soral açıklama yaptı ve hastalığı yüzünden aşıyı öncelikli olduğunu açıkladı.

Oyuncu Bensu Soral'a Virüs Aşısı Nedeniyle Tepkiler Büyüyor

Sosyal medyadan yaptığı aşı paylaşımı ile takipçilerinden tepki çeken genç oyuncu konuyla ilgili olarak açıklama yapma gereği duydu. Soral yaptığı açıklama ile “Ben crohn hastasıyım ve aldığım ilaçlar bağışıklığımın düşmesine neden oluyor. Bu ilaçları kullananlar için de aşı öncelikli yapılıyor,” dedi.

Gelen Tepkiler Üzerine Açıklama Yaptı

Oyuncu Bensu Soral, önceki gün Instagram hesabından takipçilerine yönelik aşı olduğu anların paylaşımına yer verdi. Biontech aşısı olan oyuncu, aşı olurken çekilen fotoğrafa not düşerek: “Sıra şimdi bende! EN yakın zamanda aşısız kimse kalmasın. Özel Türeci ve Uğur Şahin başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının elleri dert görmesin, iyi ki varsınız!” dedi.

Soral’ın paylaşımı sonrasında ise kısa sürede çok sayıda tepki geldi. Gelen tepkiler oyuncunun nasıl aşı olduğuyla ilgiliydi. Pek çok kullanıcı yaşı yüzünden Soral’ın nasıl aşı olabildiğini anlamadıklarını belirttiler. Konuyla ilgili olarak çok sayıda tepki gelmesi üzerine ise ünlü oyuncu yeni bir paylaşım yaparak duruma açıklama getirdi.

“Hastalığım Yüzünden Önceliğim Var”

Gelen tepkiler üzerine Soral şu açıklamalarda bulundu: “Öncelikli olarak aşı sırası ve önceliği konusunda büyük bir hassasiyet yaşanmasına yönelik sevindiğimi ve bundan dolayı hassasiyeti paylaştığımı da belirtmek istiyorum. Ancak şöyle bir durum var, ben crohn hastasıyım ve bu hastalık, kronik bir hastalık. Aynı zamanda her hafta kendime iğne yaptırmamı da gerektiren bir hastalık. Kullanmış olduğum ilaç ise bağışıklığımın çok düşmesine neden oluyor. Bu ilacı kullananlar da aşı sıralamasında üst sıralarda yer alıyor ve öncelikleri var. Ben de bu yüzden aşı oldum. Hiçbir şekilde ayrıcalık söz konusu değil ve tüm insanlık olarak yaşadığımız bu felaket esnasında ayrıcalık da talep edecek durumda değilim,” dedi.