MAGAZİN
Giriş Tarihi : 14-04-2021 12:09   Güncelleme : 14-04-2021 12:09

Petek Dinçöz'ün Tazminat Ödemesine Karar Verildi

Ünlü şarkıcı Petek Dinçöz hakkında açılan davada mahkeme kararını verdi. Avukat Fırat Avşar tarafından 2017 yılında avukatlık vekalet ücretinin ödenmediği gerekçesiyle Petek Dinçöz ve avukatı Şevket Küçükaslan’a yönelik açılan davada karar alındı. Mahkeme bu kapsamda Dinçöz ve avukatının 22 bin 550 lira ödemelerine karar verdi.

Petek Dinçöz'ün Tazminat Ödemesine Karar Verildi

2017 yılında açılmış olan davada Dinçöz ve avukatı Şevket Küçükaslan’ın aralarında anlaşma yaşayarak, kendisine ödenmesi gereken avukatlık ücretini ödemediklerini öne süren Avşar, bu kapsamda maddi tazminat davası açmıştı. Dava sonucunda ise Yaşar haklı bulundu.

Dinçöz Hakkında Açılan Dava Görüşüldü

İstanbul 21. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından görülen dava kapsamında duruşmaya tarafların avukatları katıldılar. Fırat Avşar’ı temsil eden avukatı davanın kabul edilmesini talep etti ve “Yargıtay içtihatları kapsamında avukatların dahil edilmediği sulh protokolü bağlayacağı olmamaktadır,” dedi. Petek Dinçöz’ün avukatı da “Yaşanan olay Fırat Yaşar ve Şevket Küçükaslan arasında geçen bir olaydır. Bizimle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Müvekkilim olan Petek Dinçöz alacağını tahsil edemediği için Şevket Küçükaslan ile sulh yapma yoluna gitmiştir. Fırat Avşar ise bu durumdan haberdar olmuştur, aksi düşünülemez. Kendi aralarında yaşanan iç gelişmelere bu durumda Avşar bizi de sürüklemek istemektedir. Ancak bu durumun bizim açısından bir bağlayıcılığı yoktur. Davanın geri çevrilmesini talep ediyoruz,” dedi.

22 Bin 500 Lira Tazminat Ödenecek

Davalı olan Şevket Küçükaslan’ın avukatı da mahkemede söz alarak davanın reddi yönünde karar çıkmasının gerektiğine işaret etti. Mahkeme ise davanın kısmen kabul edilmesine karar verdi ve Petek Dinçöz ile Şevket Küçükaslan’ın bu durumda Fırat Avşar’a 22 bin 500 lira tazminat ödemesine hüküm getirdi.

Duruşma sonrasında açıklama yapan Avşar ise şu ifadeleri kullandı; “Petek Dinçöz, daha önce sunuculuk yaptığı ‘Arım Balım Peteğim’ programı yüzünden oluşan borcunun tahsili için Avukat Şevket Küçükaslan’ı vekil olarak belirlemiştir. Küçükaslan davayı kazanmış ve dava kapsamında da mahkeme Dinçöz’e 20 milyon civarında ödeme yapılmasına karar vermiştir. Şevket Küçükaslan ise avukatlık ücretini alamamış ve ücretinin tahsili için benimle anlaşma yapmıştır. Ancak daha sonra taraflar anlaşmış fakat benim borcum ödenmemiştir. Karar ile bu durum sonuçlanmış oldu,” dedi.