SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-04-2021 15:00   Güncelleme : 08-04-2021 15:00

Ramazan İçin Tam Kapanma Kararı Verildi mi? Toplantı Bugün Yapılıyor!

Sağlık Bakanlığı verileri ele alındığında Türkiye’de son 24 saat içinde 55 bine yakın vaka tespit edildi. Vaka, ölüm sayılarında tırmanışı milyonların gözünü Ramazan ayında tam kapanma olup olmayacağı konusuna çevirdi.

Ramazan İçin Tam Kapanma Kararı Verildi mi? Toplantı Bugün Yapılıyor!

Sağlık Bakanlığı verilerine göre son 24 saat içinde vaka sayısı 55 bine yakın olarak tespit edildi. Vaka ve ölüm sayılarında artışım meydana gelmesi ise vatandaşların aklında Ramazan ayında tam kapanma olup olmayacağı sorusunu yaratıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün canlı bit yayın kapsamında tam kapanmanın sinyallerini verdi. Kesin bir karar ise bugün yapılacak Bilin Kurulu toplantısı ardından belli olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tam Kapanma Sinyali Verdi!

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında Ramazan ayında yapılabilecek tam kapanmaya yönelik sinyalleri verdi. Bugün ise Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığın gerçekleşecek toplantıda tam kapanmaya ilişkin detayların ele alınacağı belirtildi. Toplantıdan çıkacak karar ise merakla bekleniyor.

Koronavirüs Tablosunda Son Durum Ne?

Sağlık Bakanı’nın son olarak paylaştığı Koronavirüs tablosuna göre 24 saat içinde 2203’ü semptomatik olarak toplamda 54.740 yeni vakanın kayda geçtiği belirtildi. Vefat sayıları ise 276 olarak kayda yansıdı. Bu kapsamda Türkiye’de virüse bağlı hayatını kaybedenlerin sayısı 32.943’e ulaştı. Toplam vaka sayınsın ise 3 milyon 633 bin 925 olduğu belirtildi. Verilere göre toplam vaka sayısında artış yaşandı.

Bilim Kurulu Kararını Bugün Açıklayacak!

Yaşanan tüm gelişmelerin ardından Sağlık Bakanı başkanlığında Bilim Kurulu toplantısı yapılmasına karar verildi. Bugün yapılacak toplantıda ise Ramazan ayına yönelik tam kapanma konusu ele alınacak. Toplantı ardından bu akşam Fahrettin Koca’nın canlı bir yayın ile alınana yeni tedbirleri açıklaması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı’ndan Son Açıklamalar!

Türkiye’de vaka ve vefat sayılarında rekorun kırılması ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan dün açıklamada bulundu. Genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, ülkeyi Ramazan ayına ve sonrasına hazırlamak için çalıştıklarını belirtti. Ramazan ayında vaka sayılarının düşürülmesinin amaçlandığını, önceliğin sağlık olması gerektiğini ifade etti. Bu amaca yönelik açıklama ise tam kapanma beklentisine neden oldu.