GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 17:09   Güncelleme : 26-03-2021 20:03

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı Alım İlanı Yayınladı! Başvurular Ne Zaman?

Rekabet Kurumu toplamda 30 uzman yardımcısı alımının yapılacağı işe alım ilanını yayınladı. KPPS’den en az 80 puan almış olma şartı geçerli olan alıma ilişkin detaylar ilanda belirtildi. Alım yapılacak kadrolar ile son başvuru tarihi adaylar tarafından merak edilmeye başlandı.

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcısı Alım İlanı Yayınladı! Başvurular Ne Zaman?

Rekabet Kurumu, bünyesinde görevlendirmek üzere işe alacağı uzman yardımcıları için başvuru ilanını yayınladı. KPSS puan şartının arandığının belirtildiği ilanda Rekabet Kurumu, Rekabet Uzman Yardımcılığı Genel Kadrosu için 15 kişi, Rekabet Uzman Yardımcılığı Hukuk kadrosu için 10 kişi ve Rekabet Uzman Yardımcılığı Bilişim kadrosuna 5 kişilik alım yapacağını belirtti. Toplamda 30 personel alımının yapılacağı başvurulara ilişkin detaylar yayınlanan ilanda yer aldı.

Başvurular 9 Nisan’da Son Bulacak

Toplamda 30 personel alımının yapılacağı sınav için başvurular 29 mart- 9 nisan tarihleri arasında alınacak. İlanda belirtilen şartları sağlayan adaylar başvurularını eksiksiz tamamlamaları ardından 24 nisan tarihinde Ankara’da yapılacak yazılı sınava girmeye hak kazanacaklar. Sınava girmeye hak kazanan adaylara ilgili bilgiler cep telefonu ve e-posta yolu ile bildirilecek.

Başvuru Şartları İlanda Yer Aldı

Rekabet Kurumunun belirtilen kadrolarında yer almak için sınav başvurusunda bulunacak adaylarda aranacak özellikler kurum tarafından yayınlanan alım ilanında belirtildi. Adayların değerlendirilmesinde Devlet Memurları Kanunda belirtilen genel şartları taşımaları, yine kanuna belirtilen yükseköğretim kurumlarından veya denkliği bulunan kurumlardan mezun olmaları gibi genel şartlar geçerli olacak. Adayların 2021 yılı itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları ve görevlerine devam etmelerine engel olacak herhangi bir sağlık sorunlarının olmadığına yönelik sağlık raporuna sahip olmuş olmaları şartı aranacak.

KPSS’den En Az 80 Puan Almış Olmak Şartı Geçerli Olacak

KPSS şartının geçerli olduğu başvuruda adayların Rekabet Uzman Yardımcılığı Genel Kadrosu için, belirtilen puan türlerinden en az 85 puan almış olmaları ve puan sıralamasında ilk 300 içinde yer almış olmaları şartı geçerli olacak. Rekabet Uzman Yardımcılığı Hukuk kadrosu için en az 80 puan almış olmaları ve puan sıralamasında ilk 200 kişi arasında bulunmaları şartı aranacak. Bilişim kadrosu için ilk 100 kişi arasında olmaları yeterli olacak.