SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-03-2021 21:58   Güncelleme : 11-03-2021 22:00

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Ses Getirecek Koronavirüs Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Covid19 Hakkında yepyeni açıklamalarda bulundu. 2021 Yılı Covid19 virüs salgınının nasıl bir seyir izlemesinin beklendiği, aşı çalışmalarının ne durumda olduğu ve vaka sayılarındaki artışların nedenleri hakkında konuşan Bakan Koca’nın açıklamalarının detayları haberimizin devamında.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Ses Getirecek Koronavirüs Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Ses Getirecek Koronavirüs Açıklaması: “İlk Haftalarda Çok Az Şey Biliniyordu Ama…”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Covid19 Hakkında yepyeni açıklamalarda bulundu.

2021 Yılı Covid19 virüs salgınının nasıl bir seyir izlemesinin beklendiği, aşı çalışmalarının ne durumda olduğu ve vaka sayılarındaki artışların nedenleri hakkında konuşan Bakan Koca’nın açıklamalarının detayları haberimizin devamında.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Koronavirüs Son Dakikası

Koronavirüs salgını hakkında basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid19 mücadelesi konusunda son bir yılda atılan adımlarla ilgili açıklamasında yer alan önemli detayları paylaşıyoruz.

2021 Koronavirüs Bakımından Nasıl Bir Yıl Olacak?

Bakan Fahrettin Koca, geçtiğimiz yıla kıyasla virüsün yaşamımızı daha az etkileyeceğinin, ancak yaşamımızın bir parçası olan diğer grip virüsleri gibi kısa sürede etkisinin azalmayacağının altını çizdi.

Maskeleri Ne Zaman Çıkaracağız?

Sağlık Bakanı Koronavirüs salgını sürecini anlatırken maskesiz günlerin çok da uzak olmadığını söyledi.

"Virüs kısa bir zamanda grip gibi sıradan bir hastalık haline gelmeyecek ama 2020 yılına çöken kabus 2021'de aynı şekilde devam etmeyecek. Maskesiz günler yakında!"

Türkiye Mutasyonlu Virüse Hazır mı?

Mutasyonlu Koronavirüs hakkında konuşan Bakan Koca, ülkemizin yeni Covid19 hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.

“Salgın Çin'in Wuhan kentinde başlamıştı. İlk haftalarda çok az şey biliniyordu ama bugün uğradığı en son mutasyonlara kadar her konuda bilgi sahibiyiz.”

Yerli Koronavirüs Aşısı Ne Zaman Kullanılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyada yedi aşının kullanımda olduğunu ve Çin’den getirilen aşılarla, dünyada salgına karşı ilk harekete geçen ülkelerden birinin Türkiye olduğunu açıkladı.

“Çok yakında beş yerli aşı adayımız da insan çalışmalarına başlayacaktır. Yakın gelecekte kendi aşılarımızı kullanacağız. Araştırmalar Sinovac aşısının her 100 kişiden 80'inden fazla etkili olduğunu ortaya koydu.”

Türkiye’de Koronavirüs Aşı Programı Nasıl İlerliyor?

Karamsarlıktan uzak bir tablonun hiç de zor olmadığını belirten Bakan Koca, Koronavirüs aşısı 50 milyon kişiye ulaştığında salgının etkisinin önemli ölçüde azalacağını belirtti.

“Karamsarlığı, belirsizlik ve bıkkınlık duygularını üstümüzden tümüyle atalım. Geleceğe ilişkin planlarımızla hayata, yarınlarımıza bağlanalım. 13 Ocak'ta başlayan aşı programı muntazam şekilde yürüyor. Aşı programı tamamlandığında vaka sayısı 5 ise 1'e yaklaşmış olacaktır.”

Koronavirüs Vaka Artışları Ne Durumda?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplam vaka sayısının üç milyona yaklaştığını söyleyerek, halkımızın kalabalık yerlerde tedbirli davranmaya bir süre daha dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Koronavirüs haberleri ve son dakika gelişmelerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.