MAGAZİN
Giriş Tarihi : 17-04-2021 19:08   Güncelleme : 17-04-2021 19:08

Şarkıcı Edis'e 1 Milyon Liralık Dava Açıldı!

Popüler şarkıcı Edis’e menajerlik şirketi Bon Prodüksiyon Yapım tarafından 1 milyon 22 bin 918 lira değerinde alacaklı davası açıldı. Bu kapsamda görülen duruşma dahilinde dinlenen tanık, eski menajeri ile Edis’e pek çok kez borç verildiğini öne sürdü. Mahkeme ise Edis Görgülü’nün davaya konu olan dönemde vergi ödeyip ödemediğinin araştırılması için duruşmayı daha sonraki bir tarihe erteledi.

Şarkıcı Edis'e 1 Milyon Liralık Dava Açıldı!

Şarkıcı Edis’in eski menajeri olan Bilal Oğuz tarafından açılan davanın ilk duruşması dün görüldü. Şarkıcıya vermiş oldukları borçları tahsil edemedikleri için açılan davada yeterli araştırmaların yapılması için karar ileri bir tarihe bırakıldı.

1 Milyon Tutarında Borç Talep Edildi

İstanbul 8. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada davacı olan yapım şirketinin sahibi Bilal Oğuz ve avukatı hazır bulundu. Şarkıcı Edis Görgülü’yü temsil etmesi için ise avukatı yer aldı. Menajerlik şirketinin eski çalışanı Reyhan Tüysüz de tanık olarak dinlendi. Tanık olarak ifade veren Tüysüz’ün ifadelerine göre “Şirkette proje kapsamında altı ay süreyle koordinatör olarak görev aldım. Edis Görgülüyü de bu yüzden tanıyorum. Taraflar arasında menajerlik kapsamında imzalanmış olan herhangi bir belge görmedim fakat imzalanmış olduğu hep konuşuluyordu. Altı aylık çalışma süresince şarkıcının yaklaşık on beş yirmi konserinde görev aldım. Bunun yanında reklam ve klip çekimlerinde de görev aldım. Konserlerde ekiplere verilecek olan ücretler genelde önceden ofiste hazırlanır ve zarfa koyularak, konser sonrasında dağıtılırdı,” dedi.

“Tedavileri de Şirket Karşıladı”

Tanık olarak mahkemede bulunan Tüysüz aynı zamanda Edis’in hastane masraflarının da şirket tarafından karşılanmış olduğuna dikkat çekti. Tüysüz şu ifadeleri kullandı: “Edis parasını da bildiğim kadarıyla konser sonrasında alırdı. Edis’in şoförü, ev kirası, koruması ve özel ihtiyaçları da Bilal Oğuz tarafından karşılanmaktaydı. Edis Görgülü’nün dansçısının kız kardeşi beyin kanaması geçirmişti. Tedavi masrafı olan 400 bin lirayı da Edis’in ricası üzerine Bilal Oğuz karşıladı. Bu borcu da Edis konserlerden elde edilecek gelir ile ödemeyi teklif etmişti,” dedi.

Menajerlik şirketi ise oluşan borçları yüzünden Edis’in herhangi bir ödeme yapmadığını ve davanın kabulü ile borçlarının tahsil edilmesi gerektiğini talep etti.