EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-04-2021 17:06   Güncelleme : 06-04-2021 17:06

Şekerbank'tan 60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Detayları Belli Oldu

İkinci el ve sıfır araç sahibi olmak isteyenler için Şekerbank tarafından başlatılan taşıt kredisi önemli avantajlar sunuyor. Elinde nakit parası olmayanlara yönelik sunulan kredi kapsamında araç sahibi olmak isteyenler 60 aya varan vade oranları ile uygun faiz oranları ile kredi kullanabiliyorlar. Krediden yararlanmak isteyenlerin ise belirli şartları yerine getirmeleri gerekiyor.

Şekerbank'tan 60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Detayları Belli Oldu

Şekerbank tarafından başlatılan taşıt kredisi kampanyasında 60 aya varan vade süreleri ve uygun faiz oranları ile kredi çekmek mümkün oluyor. İkinci el ve sıfır araçlara yönelik sunulan kredi kapsamında araç almak isteyenlere önemli fırsat sağlanıyor.

Şekerbank Taşıt Kredisi Detayları

Şekerbank tarafından hayata geçirilen taşıt kredisi kapsamında müşteriler için sıfır ve ikinci el araçlar için kredi sağlanıyor. Kullanılacak olan kredi kapsamında araçların nihai fatura değeri kapsamında değişmekle beraber 60 aya varan vade imkanları sunuluyor. Şekerbank taşıt kredisi fırsatından yararlanmak isteyen müşteriler ise satın alınacak aracın rehninin teminat için yeterli olacağı da belirtildi.

Bilgilendirme kapsamında ayrıca müşteriler sıfır kilometre araç alımlarında nihai fatura bedelleri kapsamında 120 bin TL’ye kadar olan kısım için yüzde 70 oranında, 120 bin TL’yi geçen durumlarda ise yüzde 50 oranında kredi kullanım imkanı bulabilecekler. İkinci el araçlar için ise 5 yaşına kadar olan araçlarda kredi kullanımı mümkün olacak ve bu hesaplama aynı şekilde yapılıyor ancak kasko değeri de kredi tutarında etkili oluyor.

Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Araç almak isteyenlere özel olarak sunulan kredi kapsamında 60 ay vadeye kadar süre tanınıyor. Bu bakımdan 100 bin TL kredi 60 ay kapsamında kullanıldığında aylık yüzde 2,09 faiz oranı ile ödeme yapan müşteriler her ay bankaya 3241 TL ödemek durumundalar. Vade sonunda ise bankaya toplam ödenecek olan tutar 194 bin TL olarak belirlendi. Ayrıca kredinin tahsis edilmesi için de 500 TL ücret talep ediliyor. 60 ay vade yerine daha az vade seçenler ise daha düşük faiz oranlarından yararlanarak kredi kullanabiliyorlar. Başvurular ise müşteriye ve araca ait gerekli belgeler ile Şekerbank şubelerinden yapılabiliyor.

ŞEKERBANK TAŞIT KREDİLERİ