MAGAZİN
Giriş Tarihi : 17-04-2021 12:03   Güncelleme : 17-04-2021 12:03

Seren Serengil Sağlık Durumu ile Açıklamalar Yaptı

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Seren Serengil bir süredir sorunlar yaşadığı hastalığı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Dumping sendromu olarak bilinen bir rahatsızlık yaşayan Serengil, sağlık sorunlarının son zamanlarda tekrar artışa geçtiğinden bahsetti. Yeniden 46 kiloya düştüğünü ifade eden Serengil, çok zor bir süreçten geçtiğini sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı.

Seren Serengil Sağlık Durumu ile Açıklamalar Yaptı

Bir süredir dumping sendromu adı verilen sorun ile uğraşan ve bu kapsamda ameliyat olan Seren Serengil, sağlık durumuyla ilgili olarak son bilgileri sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı. Serengil, yaşadıklarının çok zor olduğunu ve bir türlü hastalıktan tam olarak kurtulamadığını belirtti.

“Çok Zorlu Bir Süreçten Geçiyorum”

Serengil yaşadığı hastalık ile ilgili olarak yakın zamanda ameliyat olmuş ancak bunun devamında da sağlığına tam olarak kavuşamamıştı. 2016 yılında geçirmiş olduğu mide operasyonu sonrasında hızlı bir şekilde kilo vermeye başlamış olan ve takipçilerinden de destek isteyen Serengil, bu sefer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ile sağlık durumu hakkında bilgiler paylaştı.

Konuyla ilgili olarak 8 günlük tatile çıktığını belirten Serengil “Herkese toplu bir yanıt ile teşekkür etmek istiyorum. Mesajlarınızı okuyorum çünkü çok vaktim oluyor. Çok zor bir süreç içinden geçiyorum. 46 kiloya düştüm. Kilomun düşmesi önemli değil ancak ne türden yemek yersem yiyeyim hiçbir şekilde bana yardımcı olmuyor. Yemek yediğim an hemen fenalaşıyorum,” dedi.

“Beynime Oksijen Gitmiyor”

Açıklamalarına Serengil şu şekilde devam etti: “Yemek yediğim anda fenalaştığım için yüzden biraz dinlenmeye ve temiz hava almaya ihtiyacım oluyor. Günde 10 – 15 tane ilaç içiyorum ama onlar da vücutta kalmıyor. Bu yüzden serum tedavisi de devam ediyor. Tüm bunları kendi kafasızlığımdan yaptım, bunu kabul ediyorum. Yemek yediğim anda midemde durmuyor ve doğrudan bağırsağa gidiyor. Şekerim düşüyor, beynime oksijen gitmiyor,” dedi.

Dumping sendromu denilen hastalık, mide küçültme ameliyatı sonrasında meydana geliyor. 2016 yılında mide küçültme ameliyatı olan Serengil, o tarihten beri bu sendrom ile uğraşıyor. Yiyecekler doğrudan bağırsağa geçiyor ve bu durum kişinin yeterli beslenmemesine neden olarak çeşitli sağlık sorunlarını ortaya çıkarıyor.