MAGAZİN
Giriş Tarihi : 06-04-2021 09:09   Güncelleme : 06-04-2021 09:09

Son Dakika: İsmail Balaban Survivor’dan Çekiliyor Mu? Survivor'da Yarışan İsmail Balaban'a Er Meydanına Dönme Çağrısı Yapıldı!

Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Süreyya Yoğurtçu tarafından ünlü hayatta kalma yarışması olan Survivor’da yarışan Kırkpınar Başpehlivanlarından olan İsmail Balaban’a çağrı geldi. Yoğurtçu, Balaban’a yönelik “O yarışmadan çekilmesini ve asıl yeri olan er meydanlarına dönme çağrısı yapıyorum,” sözlerini kullandı.

Son Dakika: İsmail Balaban Survivor’dan Çekiliyor Mu? Survivor'da Yarışan İsmail Balaban'a Er Meydanına Dönme Çağrısı Yapıldı!

Ekranların sevilen yarışması Survivor’da Ünlüler Takımı içerisinde yer alan ünlü güreşçi İsmail Balaban’a güreş camiasından tepki geldi. Özellikle geçen bölümlerde karşı takımdaki bir yarışmacı ile gerginlik yaşaması üzerine karşı taraftan Balaban’a yönelik “soytarı” ifadelerinin kullanılması tepki çekti.

İsmail Balaban’a Destek ve Tepki

Survivor’ın geçen bölümlerinde İsmail Balaban ile diğer yarışmacı olan Uğurtan Dora arasında yaşanan gerginlik damgasını vurmuştu. Dora, yaşanan gerginlik sonrasında Balaban’a “soytarı” ifadelerini kullanılmıştı. Bu olay üzerine Türkiye Güreş Federasyonu sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yapılan açıklama kapsamında Dora kınanırken, Balaban’a hem destek hem de tepki gösterildi. Açıklamada “O hakareti ve ifadeleri sarf eden kişiyi kınıyor, İsmail Balaban’ın yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz,” denildi.

Bunun yanında federasyondan yapılan açıklama kapsamında Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı olan Süreyya Yoğurtçu Survivor’da yarışmakta olan İsmail Balaban hakkında açıklamalar yaptı. Yoğurtçu, Balaban’ın o yarışma yeri olmadığı ve hak etmediği davranışlara maruz kaldığını belirterek yarışmadan çekilmesi gerektiğini dile getirdi.

“Asıl Yeri Er Meydanına Dönmeli”

Yoğurtçu tarafından konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: “İsmail Balaban’ın yaptığı spor bir peygamber ve ata sporu olan yağlı güreştir. 660 yıllık geçmişe sahip olan yağlı güreşler bizim kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Yağlı güreşçiler içlerinde sevgi, saygı ve hoşgörüyü barındırmalıdır. Bu değerler bir güreşçi için de kazanmaktan çok daha önemlidir. O yarışma ortamının bu değerler ile yetişen İsmail Balaban’a uygun olmadığını düşünüyorum. Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten Sorumlu Asbaşkan olarak Balaban’a o yarışmadan bir an önce çekilmesini ve asıl yeri olan er meydanlarına da dönme çağrısı yapıyorum. Yaşananlar karşısında üzülmüş olan Türk halkının da benimle aynı görüşte olduğunu sanıyorum,” dedi.

Ayrıca Kırkpınar Ağası olan Seyfettin Selim de Balaban’a yönelik çağrıda bulunarak yarışmadan bir an önce çekilmesini tavsiye etti.