GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 09:04   Güncelleme : 16-02-2021 09:04

Son Dakika..! Kafe, Restoran ve Kahvehane Kısıtlamaları O Tarihte Kaldırılacak..!

Son dakika! Kafe, restoran ve lokantaların açılması için bir son dakika bilgisi geldi. Gelen bilgiye göre kısıtlamaların kaldırılması için bir tarih verildi!

Son Dakika..! Kafe, Restoran ve Kahvehane Kısıtlamaları O Tarihte Kaldırılacak..!

Hükümet kaynaklarından alınan bilgilere göre 3 aydır kapalı olan, sadece gel al ve paket servis ile çalışma gösteren kafelerin durumunun gevşetileceği sızdırıldı. Vaka sayılarının azaldığı illerde restoran ve kafelerin açılacağı öğrenildi.

Bazı Şartlar Aranacak!

Bazı şartlar dahilinde kafeler ve restoranlar açılacak, kapalı ortamda normalde 10 kişilik kapasite varsa en fazla 3 kişi, açık alanlarda ise 10 kişilik kapasite varsa en fazla 5 kişi olacak. Kapalı alanda oturma sınırının da 45 dakika olacağı öğrenildi.

Kafe ve restoranların açılması için öncelikle 100 bin kişi başına düşen vaka sayısına, hastane kapasitesine, yoğun bakım kapasitesine bakılacağı ve illerde buna göre karar alınacağı öğrenilirken, vaka sayısının az olduğu illerde 1 Mart 2021 tarihinden itibaren kısıtlamaların gevşetileceği hatta yavaş yavaş kaldırılacağı öğrenildi. Ayrıca, restoranların kısıtlı sayıda müşteri kabul edebilmesi ayrıca süre sınırı getirileceği tahmin edilmektedir.

Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Yarın yapılması planlanan kabine toplantısında düzenlemelerin yapılacağı tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak kabine toplantısında yeni kararlar alınması bekleniyor. Kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saat 19.30’da açıklama yapması bekleniyor. Konuyla alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.