GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-02-2021 21:37   Güncelleme : 14-02-2021 21:37

Son Dakika! Kar Yağışı Sebebiyle Okulların Açılışı Ertelendi!

Yoğun kar yağışı sebebiyle 3 ilde okulların açılışı ertelendi.

Son Dakika! Kar Yağışı Sebebiyle Okulların Açılışı Ertelendi!

Çanakkale, Zonguldak ve Sakarya Valilikleri tarafından yapılan açıklamayla 15 Şubat Pazartesi günü köy okullarında başlaması planlanan yüz yüze eğitimin yoğun kar yağışı sebebiyle bir gün ertelendiği duyuruldu. 

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada: 

"İlimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullardan/kurumlardan yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim öğretime 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir" denildi.

Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklamada: 

 "İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 Sayılı Umum Hıfzıssıhha Kanununun 23. Maddesi gereği 13.02.2021 tarihinde İlimiz Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanarak; Meteoroloji verilerine göre, 14.02.2021 tarihinden itibaren ilimiz genelinde yoğun kar yağışı öngörüldüğünden buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı; 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlaması kararlaştırılan İl Geneli Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı özel ve resmi okulların yüz yüze eğitime başlama kararının 1 (Bir) gün süre ile ertelenmesine ve yüz yüze eğitimin ertelendiği okullarımızda da uzaktan eğitimle devam edilmesi kararı alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Sakarya Valiliği tarafından yapılan açıklamada:

“İlimizde etkili olan ve yarında devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle İlimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul ve kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim öğretime, 15 Şubat Pazartesi günü için, 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. Yine tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli personel ile hamile personel de 15 Şubat 2021 Pazartesi günü idari izinli sayılacaktır” denildi. 

-