EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-03-2021 19:15   Güncelleme : 30-03-2021 19:15

Square Şirketi BTC Alım Payını Yükselti! Amrita Ahuja Açıklamaları

ABD’nin en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Square’un CFO’su Amrita Ahuja, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şirketinin Bitcoin ile ilgili planlarını açıkladı.

Square Şirketi BTC Alım Payını Yükselti! Amrita Ahuja Açıklamaları

ABD’de yer alan önemli ödeme şirketleri arasındaki Square’un CFO’su Amrita Ahuja, Bitcoin ile ilgili şirketinin yapacağı projelere açıklık getirdi. Açıklamalarında aynı zamanda BTC ile ilgili kendi görüşlerini de paylaştı. CFO, şirketin portföyüne BTC ekleyeceğini ve Bitcoin’in yükselişe geçeceğini belirtti.

Square BTC Alımına Gerçekleştirdi!

Amrita Ahuja, Bitcoin’in dünya çapında oldukça genişlediğini, kurumsal şirketlerin ise BTC yatırımına yöneldiklerini ifade ediyor. Geniş işlem hacmine sahip olan BTC’ye yatırım yapmanın rekabet için kaçınılmaz hale geldiğini açıklamasında aktarıyor. Şirketleri ile 2020 yılında 50 milyon dolarlık BTC alımı yaptıklarını ve yeni alımlarını ise 120 milyon dolara çıkardıklarını belirtti.

Analistlerin BTC Yorumu

Amrita Ahuja’nın açıklaması ardından analistler ise Bitcoin fiyatlarına yönelik artışın büyük bir destek bulduğunu belirttiler. Geçen haftalar Elon Musk tarafından yapılan BTC açıklamasının üzerine Square tarafından gelen yeni yatırım açıklaması ile BTC değer kazanımının güçlendiği vurgulanıyor. Analistler 2021 yılı ikini yarısında bu yatırımların verimlerinin alınacağını ve BTC için sene sonunda 120 bin dolar fiyat hedefinin olduğunu aktardılar.

Şirket BTC’yi Uzun Vadeli Yatırım Olarak Görüyor

Amrita Ahuja, açıklamasında BTC’yi uzun vadeli bir yatırım olarak gördüklerini belirtti. Şirketlerinin portföyüne ekledikleri BTC miktarını kısa vade içinde fiat paraya çevirme amaçların olmadığını aktardı. Benzer bir açıklama geçtiğimiz hafta Elon Musk tarafından da gündeme getirilmişti.

Elon Musk BTC’yi Uzun Vadede Değerlendirecek!

Elon Musk, Tesla için aldıkları Bitcoin miktarını uzun vadede fiat paraya çevirmeyi düşünmediklerini ifade etmiştir. Diğer yandan ünlü Traderlar ise 2021 yılsonundaki tahminleri için 80 bin dolar ile 120 bin dolar seviyesinden BTC fiyatını esas aldılar.

BTC için 110 Bin Dolar Üzeri Tahmin

Gelişmeler ardından analistler 2021 sonunda Bitcoin’in 110 bin dolar bandının üzerinden olabileceğini paylaşıyorlar. Bir ralli girişinin sinyallerinden söz eden analistler, yatırımcıları artış için uyardılar. BTC için hala son alım fırsatı olan 2021 ilk yarı fiyatlarına dikkat çektiler. Orta vade içinde BTC’nin rekor için tekrar yükselmesi bekleniyor.