MAGAZİN
Giriş Tarihi : 19-04-2021 14:08   Güncelleme : 19-04-2021 14:08

Survivor Ekstra Şok Yaşandı! Acun Ilıcalı, Furkan Dede İle Yolları Ayırdı Mı? Furkan Dede Neden Yok?

Ekranların sevilen yarışma programı Survivor’ın gündem maddelerini konuşan ve yarışmanın takipçilerine aktüel bilgiler aktaran Survivor Ekstra programında beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Murat Özarı, Semih Öztürk ve Sema Aydemir tarafından hazırlanan programda son yaşanan gelişmeler programın takipçilerini şoke etti.

Survivor Ekstra Şok Yaşandı! Acun Ilıcalı, Furkan Dede İle Yolları Ayırdı Mı? Furkan Dede Neden Yok?

Survivor yarışmasının hemen arkasından yayınlanan ve yarışmanın en son bölümünde olan bitenleri tartışan Survivor Ekstra programında gündeme şok etkisi yaratacak olan bir iddia ortaya atılmış oldu. Öne çıkan iddiaya göre programda Furkan Dede’ye yer verilmemesi, bu ismin Acun Ilıcalı tarafından işten çıkarıldığı yorumlara neden oldu.

Programda Görünmedi

Survivor Ekstra programında yorumculuk ve sunuculuk yapmakta olan Furkan Dede’nin son programda yer almaması programı merak ve ilgiyle takip edenler tarafından merak edildi. Kulislerden öğrenilen ilk bilgilere göre ise programda sunuculuk yapan Furkan Dede’nin işine son verilmiş oldu. Başarılı sonucu Dede’nin yerine ise normalde programda yorumculuk yapan Murat Özarı getirildi.

İşine neden son verildiği hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmazken kulislerde konuşulduğu kadarıyla Dede’nin işine Acun Ilıcalı tarafından son verilmiş oldu. Dede ya da Ilıcalı tarafından sosyal medya hesaplarından da açıklama gelmezken konuyla ilgili olarak yakın zamanda kanal tarafından açıklama yapılacağı tahmin ediliyor.

Furkan Dede Kimdir?

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Furkan Dede şov dünyası ile tanışması sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı Var Mısın Yok Musun programı ile oldu. Yarışmada yapmış olduğu yorumlar yüzünden izleyiciler tarafından tepki çeken isim adından söz ettirmeyi bildi ve yarışmadan da 100 bin TL ödül ile ayrılmıştı. Yarışmadan kazandığı para ile ticarete atılan Dede, bu alanda istediklerini elde edemedi ve tekrar Ilıcalı tarafından hazırlanan bir başka yarışma olan Survivor Panama yarışmasına katıldı.

2013 yılında ise Ilıcalı ile tekrar yolları kesişen Dede, bu sefer de TV8 ekranlarında yayınlanan Oynat Bakalım komik video programında sunuculuk görevini üstlendi. Bunun yanında 2015 yılında Sinek 2 adlı programın da sunuculuğunu yaptı. Son olarak ise Survivor yarışmasında olan bitenlerin güncel olarak yorumlandığı Survivor Ekstra programında sunuculuk görevi yaptı.