SİYASET
Giriş Tarihi : 01-03-2021 18:26   Güncelleme : 01-03-2021 18:26

Teoman Sancar’ın İstifasının Perde Arkası, Bayer: “CHP Bu Skandalın Altından Nasıl Kalkacak?”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili olan Teoman Sancar twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi. Teoman Sancar’ın daha önce Muharrem İnce’nin partisine geçmek için istifa edeceği iddia edilmiş ve Teoman Sancar “deli saçması” demişti. Kendisi gibi istifa edeceği konusunda adı geçen 17 milletvekiliyle birlikte ortak açıklama yaparak söz konusu haberlerin doğru olmadığını duyurmuşlardı. Ancak Teoman Sancar dün yaptığı paylaşımla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifasını duyurdu.

Teoman Sancar’ın İstifasının Perde Arkası, Bayer: “CHP Bu Skandalın Altından Nasıl Kalkacak?”

Teoman Sancar’ın İstifasının Perde Arkası, Bayer: “CHP Bu Skandalın Altından Nasıl Kalkacak?”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili olan Teoman Sancar twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi. Teoman Sancar’ın daha önce Muharrem İnce’nin partisine geçmek için istifa edeceği iddia edilmiş ve Teoman Sancar “deli saçması” demişti. Kendisi gibi istifa edeceği konusunda adı geçen 17 milletvekiliyle birlikte ortak açıklama yaparak söz konusu haberlerin doğru olmadığını duyurmuşlardı. Ancak Teoman Sancar dün yaptığı paylaşımla Cumhuriyet  Halk Partisi üyeliğinden istifasını duyurdu.

Teoman Sancar’ın istifası birçok siyasi isim tarafından konuşuldu, açık oturumlarda tartışıldı. Genel olarak Muharrem İnce’nin partisine geçmek için istifa ettiği söylense de, kişisel sebepler olduğunu söyleyenlerde vardı. Teoman Sancar ise istifasının detayıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Bayer; “CHP Bu Skandalın Altından Nasıl Kalkacak?”

Cumhuriyet Halk Partisine yakın kulis bilgisine sahip olan Yalçın Bayer Twitter hesabı üzerinden dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yalçın Bayer paylaşımında “Bizi arayan CHP’liler yeni bir skandalla karşı karşıya olduğunu söylediler. ‘Ayıp’ diye nitelenen bu skandalın altından nasıl kalkacak CHP. İnce ve Yarkadaş haklı mı çıkıyorlar ne!” dedi.

Yalçın Bayer’in bu paylaşımı gündeme bomba gibi düştü. Henüz CHP yetkililerinden bir açıklama gelmedi. “Ayıp” olarak nitelendirilen skandal ile ilgili ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Gürsel Tekin “İstifası Siyasi Değil”

Habertürk ekranlarında yayımlanan Kübra Par’ın moderatörlüğünü üstlendiği Açık ve Net programında Teoman Sancar’ın ifadesi değerlendirildi. Açık ve Net programına konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Teoman Sancar istifasına ilişkin; “Gelirken kendisini aradım fakat ulaşamadım. Herhangi bir siyasi oluşumdan dolayı istifa etmiş değil. Yarın öbür gün kamuoyuna yansır.” Dedi.