MAGAZİN
Giriş Tarihi : 30-03-2021 17:03   Güncelleme : 30-03-2021 17:03

Teşkilat Dizinde Verilen İnce Mesajlar Neler?

TRT 1 ekranlarının yeni başlayan ve kısa sürede büyük ilgi gören dizisi Teşkilat için dizide hangi mesajların verildiği merak konusu oldu. En son 28 Mart tarihinde 5. Bölümü ile izleyiciler ile buluşan dizideki sahneler izleyicilerden tam not almayı başardı.

Teşkilat Dizinde Verilen İnce Mesajlar Neler?

Yeni başlayan ve kısa sürede kendisine özel bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran Teşkilat dizisi son yayınlanan bölümüyle de izleyicileri ekran başına kilitledi. 28 Mart’ta yayınlanan son bölümde aksiyon dolu sahneler izleyicilerden büyük beğeni alırken, aynı zamanda dizide verilen mesajların da ne olduğu merak edilmeye başlandı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de Türkiye aleyhine planlar yapanları boşa çıkarmak ve gurbette yaşayan Türk vatandaşlarına düzenlenmesi planlanan saldırıların gizli planlarını açığa çıkarmak için mücadele veren Milli İstihbarat Teşkilatı üyelerinin yaşadıklarını anlatan dizi milyonlarca kişi tarafından takip edildi.

Dizi Hangi Mesajları Veriyor

Dizinin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise Milli İstihbarat Teşkilatı danışmanlığında hazırlanıyor oluşu. Bu yüzden dizide verilen mesajların da MİT tarafından verilen mesajlar olduğu düşünülüyor. Özellikle en küçük detaylar bile bazı izleyicilerin gözünden kaçmayarak dizinin seyri hakkında fikir edinilmesine yardımcı oluyor.

Dizide yer alan olaylar daha önceden yaşanmış ya da yaşanması muhtemel olayları ekrana taşıyor. Bu yüzden gerçekleşen olayların daha önceki olaylar ile bağlantıları izleyiciler tarafından tespit edilebiliyor. Yabancı istihbarat örgütlerinin planlarını deşifre edilmesinin gösterildiği dizi bu bakımdan başka örgütlere de bir mesaj niteliği taşıyor.

İlerleyen bölümlerde dizide yer alacak olayların da yine yakın tarihte meydana gelmiş ve MİT tarafından engellenmiş olan olaylara odaklanacağı kulislerde konuşuluyor. MİT’in bu sayede yapmış olduğu operasyonlar hakkında da geniş kesimlere bilgi vermesi sağlanmış oluyor.

Başrollerinde Deniz Baysal, Çağlar Ertuğrul, Ezgi Şenler, Nihat Altınkaya, Tuncer Salman gibi isimlerin yer aldığı dizinin yeni bölümü ise 4 Nisan Pazar akşamı seyirci ile bulaşacak. Yeni bölümde de heyecanın hiç bitmeyeceği dizide özellikle Ceren ve Serdar’ın evlilik teklifine yönelik yapılan saldırının failleri üzerinde araştırma yapılacak ve bu olayın gizem perdesi kaldırılmaya çalışılacak.