EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-03-2021 20:06   Güncelleme : 24-03-2021 17:37

Tesla Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek! Fiyat Yükselişe Girdi!

Bitcoin ayıları, 23 Mart’ta kripto paranın fiyatını 54 bin dolar altına çekmişlerdi. 24 Mart 2021’de BTC, 56.470 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yükselişin temelinde Tesla’nın BTC ödemelerini kabul etme kararının yattığı belirtildi.

Tesla Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek! Fiyat Yükselişe Girdi!

BTC, 23 Mart tarihinde ayıların etkisi ile 54 bin dolar düzeyine gelmişti. 24 Mart 2021 tarihinde ise BTC fiyatı 56.470 dolar seviyesinden hareket ediyor. Tesla’nın açıklamaları fiyatı yeniden şekillendirdi. Analistler son veriler ardından BTC geleceği hakkında tahminlerini yaptılar. Son günlerde dalgalı seyreden fiyatların alım fırsatı yarattığını vurguladılar.

Cointelegraph ve TradingView Bitcoin Yorumları

Cointelegraph ve TradingView verileri kapsamında Bitcoin düşüş trendi 22 Mart tarihinde başladı. Düşüş 23 Mart’ta devam etti. Salı günü ikinci kez düşüş trendine giren, 54 bin doları gören BTC bugün ise 56.470 dolarda sakinleşti. Analistler yükseliş trendine giriş yapıldığını ve bunun devam edeceğini söylüyorlar.

Michael van de Poppe Bitcoin’i Ele Aldı!

Deneyimsiz yatırımcıların ayılar sebebi ile fiyatta olan düşüş ardından satışa geçtiklerini belirten analistler, bekleyişte kalınması gerektiğini açıkladılar. Cointelegraph piyasa analisti Michael van de Poppe, hafta başındaki düşüşlerin, Bitcoin’i hafta içinde yükselişe taşıyacak sinyaller olduğunu belirtti. Bu hafta BTC fiyatlarının yükselişte olacağını ifade etti.

CryptoQuant’ın Verilerine Göre BTC

Zincir üstü veri kaynaklarından CryptoQuant’ın verilerine göre, 23 Mart tarihinde 14.600 BTC’nin Coinbase’den çekildiği gündeme yansıdı. Borsada arz azalışının gündeme gelmesiyle birlikte yatırımcılar için olumlu fiyat değerlerinin oluşacağı açıklandı. Bu hafta yatırımcılar için kar sağlayacak bir döneme giriş yapılacağı vurgulanıyor. Analistler BTC artışının devamı halinde altcoinlerde de artış oluşabileceğini belirttiler.

Whalemap Analizine Göre BTC Beklentisi

Analistler Coinbase’den çıkan balinaların BTC çekimini gerçekleştirmiş olabileceklerini belirttiler. Whalemap tarafından yapılan analizde ise 55 bin dolar fiyat seviyesinde yüksek miktarda birikim yapılmak istendiği sonucuna ulaşıldı.

Mevcut desteklerin BTC için çalışması halinde, bir sonraki desteğin 47 bin dolar olacağı açıklandı. Bitcoin eğer hafta içinde bu rakama düşüş gerçekleştirmezse yeni bir rekor için yükseliş trendine geçecek. 24 Mart sabahından Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmesini açıklaması ardından, %3,5’lik artış ile BTC fiyatı 56.470 dolar seviyesine çıktı.