EKONOMİ
Giriş Tarihi : 21-04-2021 19:06   Güncelleme : 21-04-2021 19:06

THODEX Borsasından Battı İddialarına Yönelik Açıklama

Türkiye’nin popüler kripto para borsalarından THODEX hakkında ortaya atılan iddialara yönelik şaşırtan bir açıklamada bulundu. Kripto para piyasasının hareketli olduğu son günlerde çeşitli aksaklıkların meydana gelmesi üzerine açıklama yapan borsa, yeni ortaklıklar nedeni işe işlemlerin 4-5 gün askıya alınacağını duyurdu.

THODEX Borsasından Battı İddialarına Yönelik Açıklama

Yerli kripto para borsası THODEX, kripto para piyasasında hareketli geçen son günlerde çeşitli sorunlar yaşadı. Kripto para işlemlerinde yavaşlamaların ve aksamaların meydana gelmesi üzerine dün borsada bakım çalışması yapılacağı bu nedenle de işlemlerin 6 saat için askıya alınacağı açıklanmıştı. Sürenin dolması üzerine borsanın açılmaması ise borsa kullanıcılarını endişelendirdi. THODEX borsası kullanıcıları ve özellikle zarar eden yatırımcılar sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini dile getirmeye başladı. Borsanın işlemleri askıya almasına tepkili olan yatırımcılar THODEX’in batmış olabileceğine dair iddialarda bulundu.

THODEX borsası hakkında batma gibi iddiaların ortaya atılması üzerine işlemlerin askıya alınmasına yönelik yeni açıklama yaptı. Borsa  tarafından yapılan açıklamada askıya alınma nedeni olarak yeni ortaklıkların gösterilmesi ise dikkat çekti.

Borsa Yeni Yatırımlar Nedeni İle İşlemlerin Askıya Alındığını Açıkladı

THODEX borsası işlemlerin askıya alınmasına yönelik tepkilerin büyümesi üzerine kullanıcılarına güncel açıklamada bulundu. 2017 yılından beri hizmet verdiğini açıklayan borsa, son 2 yıl içinde kripto paralara olan ilginin artmasına dikkat çekti. Açıklamada kripto paralara yönelik ilginin artmasına bağlı olarak borsanın da büyüme ihtiyacında olduğu vurgulandı.

THODEX, uzun zamandır dünyaca ünlü banka ve fonlardan ortaklık teklifleri aldıklarını belirttiği açıklamasında daha kaliteli hizmet vermek için bu tekliflere olumlu dönüşler yaptıklarını ve ortaklıklar için devir işlemlerinin başladığını belirtti. Devir işlemlerinin 4-5 gün süreceğini belirten borsa bu süre zarfında işlemlerin askıya alınacağını açıkladı.

THODEX Battı İddialarını Yalanladı

THODEX borsasının işlemlerin askıya alınmasına yönelik ilk olarak bakım çalışmasını ardından ise devir işlemlerini neden göstermesi dikkat çekti. Yapılan tuhaf açıklamada borsa hakkında ortaya atılan battı iddialarına da yanıt verildi. THODEX, battı gibi haberlerin doğru olmadığını, borsanın büyüme aşamasında olduğunu açıkladı. Söz konusu iddialar yalanlanmakla beraber borsa kullanıcıları tepkili tavrını sürdürüyor.