EKONOMİ
Giriş Tarihi : 20-04-2021 17:04   Güncelleme : 20-04-2021 17:04

TOKİ’den Konut ve İşyeri Alanlara Kampanya! Yüzde 20 İndirim Yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den konut ya da işyeri alan vatandaşlara müjdeyi verdi. Murat Kurum yüksek talep olması nedeni ile konut ve işyeri ödemelerinde yüzde 20 oranında indirim sağlanacağını açıkladı. Kampanyadan faydalanmak isteyen alıcıların ise bazı şartları sağlaması gerekiyor.

TOKİ’den Konut ve İşyeri Alanlara Kampanya! Yüzde 20 İndirim Yapılacak

TOKİ’den konut ya da işyeri alan vatandaşlara özel yeni bir kampanya başlatılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den alım yapan vatandaşlara aşırı talep nedeni ile geçen senelerde de olduğu gibi yüzde 20 oranında indirim yapılacağını açıkladı. TOKİ’den konut ve işyeri alan vatandaşlara borçlarının tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını nakit ödemeleri durumunda yüzde 20 oranında indirim uygulanacak. Taksit ödeme aşamasında olan vatandaşların faydalanabileceği bu kampanya için kalan taksit sayısının 12’den fazla olması gerekiyor.

Murat Kurum’un sosyal medya hesabı üzerinden duyurduğu yeni TOKİ kampanyası vatandaşlar sevindirdi. 12’den fazla taksiti bulunan TOKİ alıcılarının faydalanabileceği kampanya için başvurular ise yarın başlıyor. Kampanyanın ayrıntıları da belli oldu.

Kampanya 21 ve 28 Nisan Tarihleri Arasında Geçerli Olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile kampanyanın 21 nisan ile 28 nisan tarihleri arasında geçerli olacağını açıkladı. Bu bir haftalık süreç içinde indirimden faydalanmak isteyen TOKİ alıcıları bankalar aracılığı ile başvuru yapabilecek.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ya da işyeri alıcıları,  Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzaladıkları bankalar aracılığı ile başvuru yapacak. Aynı zamanda söz konusu bankadan konur kredisi kullanabilecek.

İndirimden Faydalanmak İsteyenlerin Sağlaması Gereken Şartlar Var

TOKİ’den konut ya da işyeri alan vatandaşların söz konusu yüzde 20’lik indirimden faydalanabilmesi için 21 ve 28 nisan tarihleri arasında başvuru yapmaları gerekiyor. Bu tarihler dışında indirimden faydalanmak mümkün olmayacak. Kampanya için başvuru yapmak isteyen kişilerin TOKİ’ye taksit ya da aidat borcunun bulunmaması gerekiyor. TOKİ’ye borçlu olan kişiler kampanyadan faydalanamayacak. Bununla beraber kampanya TOKİ satışını ve ilk taksit ödemesini 2019 yılında gerçekleştiren vatandaşlar için geçerli.