EKONOMİ
Giriş Tarihi : 20-04-2021 21:06   Güncelleme : 20-04-2021 21:06

Toyota Bahar Kampanyasına Akbank ve Garanti Bankası’ndan Destek!

Sıfır araç alımlarında yeni bir kampanya da otomotiv devi Toyota’dan geldi. Dev marka bahar kampanyalar kapsamında Yaris Modeli için Akbank ve Garanti Bankası’nın 75 bin liraya kadar kredi desteği sağlayacağını açıkladı.

Toyota Bahar Kampanyasına Akbank ve Garanti Bankası’ndan Destek!

Taşıt faiz oranlarının yeniden yükselmeye başladığı bu dönemde araç almak isteyen vatandaşlar markaların ve bankaların sunduğu kampanyaları araştırıyor. Covid-19 salgın sürecinden kaynaklı sıkıntılı süreçten geçen otomotiv sektöründe son dönemlerde sıfır araç fiyatlarına zam geldi. Bununla beraber geçtiğimiz yaz aylarında uygulanan taşıt kredisi kampanyaları da son buldu. Taşıt kredilerinde faiz oranlarının artması ve araç fiyatlarının yükselmesi ile markalar bahar aylarına özel kampanyalarını sunuyor.

Birçok otomobil markasının bahar kampanyalarını tanıtmaya devam ettiği bu süreçte yeni bir kampanya da Toyota’dan geldi. Dev marka bahar kampanyaları bünyesinde nisan ayının sonuna kadar devam edecek kredi kampanyasını açıkladı. Toyota’dan sıfır araç almak isteyen vatandaşlar Akbank ve Garanti Bankası’na kredi başvurusunda bulunabilecek. Uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçeneği sunan bankaların başvuruyu onaylayıp onaylama durumları ise Toyota insiyatifinde olmayacak.

Toyota Yaris Benzinli Modeline Özel 75 Bin Lira Kredi

Toyota’nin bahar kampanyası kapsamında Akbank ve Garanti Bankası’na yapılacak başvurular sadece Yaris Benzinli Modeli için geçerli olacak. 2021 model olan araca sıfır sahip olmak isteyen vatandaşlar kredi başvuruları onaylanması durumunda 75 bin liraya kadar nakit sahibi olacak. Bankaların kampanya kapsamında uygulayacağı faiz oranı ve vade seçenekleri de belli oldu.

Toyota Yaris Benzinli modeline özel 75 bin liraya kadar kredi verecek olan Akbank ve Garanti Bankası, yüzde 0.69 gibi düşük bir faiz oranı uygulayacak. Bununla beraber bankalar 12 ay vade seçeneği sunacak. Sıfır araç sahibi olmak isteyen herkesin başvuru yapabileceği kampanya için kredi onayı ise banka insiyatifinde olacak.

Kampanya 30 Nisana Kadar Devam Edecek

Toyota tarafından yapılan açıklamada kredi kampanyasının nisan ayının sonuna kadar geçerli olacağı açıklandı. Otomotiv markasının resmi internet sitesinden yapılan duyuruda kredi başvurusu için son tarih 30 nisan olarak açıklandı.