SPOR
Giriş Tarihi : 20-03-2021 23:47   Güncelleme : 20-03-2021 23:47

Türk Sporunun Eski Hakemlerinden Bülent Yavuzu Kaybettik

Uzun bir süre kanser hastalığı ile mücadele veren Türk sporunun eski hakemlerinden ve eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yavuz bir süredir tedavi gördüğü amansız hastalıktan 71 yaşında yenik ayrıldı.

Türk Sporunun Eski Hakemlerinden Bülent Yavuzu Kaybettik

Türk Sporunun Eski Hakemlerinden Bülent Yavuzu Kaybettik

Uzun bir süre kanser hastalığı ile mücadele veren Türk sporunun eski hakemlerinden ve eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yavuz bir süredir tedavi gördüğü amansız hastalıktan 71 yaşında yenik ayrıldı. Bülent Yavuzun ölüm haberini bizim stadyum spor programının sunucusu Faik Çetiner "Eski MHK başkanlarından Bülent Yavuz Hocamızı Kaybettik" sözleri ile duyurdu.

TSL'de 8 sezon hakemlik yaparak, yaklaşık 83 maçta düdük çaldı. Daha sonra Hürriyet gazetesi ve Habertürk Spor köşesinde yazarlık ve bizim stadyum adlı spor programında yorumculuk yapmıştı.

Bülent Yavuz Kimdir?

T.C Silahlı Kuvvetleri Komutanlığından Kıdemli olarak görev yaptı. Kıdemli Albay görevinden emekli olduktan sonra 1980 yılında hakemliğe başladı. 1990 yılında FIFA kokartlı hakemler arasına girdi. 1995 yılında yaşının gelmesi ile severek çaldığı düdüğü asarak emekli oldu. Spor aşkından vazgeçmeyen Yavuz 1995 yılında Merkez Hakem Kurulu eğitim başkanlığında ek olarak genel sekreterlik görevinde bulundu. 2000-2005 yılları arasında Merkez Hakem Kurulu Başkanlığını üstlendi.

1 Dakikalık Saygı Duruşu

Türkiye liginde bu hafta oynanacak olan tüm futbol müsabakalarında Bülent Yavuz anısına 1 dakikalık saygı duruşunda durulacağı açıklandı.