EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-04-2021 16:03   Güncelleme : 16-04-2021 14:07

Ünlü CEO Mike Novogratz Kısa Vadeli Yatırımcıları Uyardı

Galaxy Dijital CEO’su Mike Novogratz kripto para sektöründeki kısa vadeli yatırımcıları uyardı. Kripto para sektöründe son günlerde yaşanan yükseliş ile ilgili açıklama yapan ünlü CEO, birçok kripto para birinin rekor üzerine rekor kırdığını bu durumun yakında düzeltme geleceğinin göstergesi olduğunu belirtti. Mike Novograzt bu düzeltmeden kısa vadeli yatırımcıların olumsuz etkileneceğini belirtti.

Ünlü CEO Mike Novogratz Kısa Vadeli Yatırımcıları Uyardı

Kripto para sektörü son günlerde büyük bir hareketlilik yaşıyor. Birçok olumlu gelişmenin yaşandığı piyasada lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto paralar yeni rekorlar kırıyor. Ardı Ardına gelen fiyat yükselişler ve rekorlarla ilgili açıklama yapan ünlü CEO Mike Novogratz bu durumun yakın zamanda yaşanacak düzeltmenin işareti olduğunu açıkladı.

Kripto Para Sektöründe Kısa Vadede Gerileme Yaşanabilir

Coinbase borsasının Nasdaq’ta listelenmesi başta olmak üzere kripto para sektörü için pozitif gelişmelerin yaşandığı bu dönemde Bitcoin tarihi rekorunu tazeledi. XRP gibi kripto paralarda da yükseliş yaşanırken, Dogecoin de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Konu ile ilgili açıklama yapan Mike Novograzt, DOGE’nin bile rekor kırdığı bu süreçte piyasada şişirme olduğunu açıkladı. Bu nedenle düzeltme beklediğini açıklayan ünlü isim bu düzeltmeden kısa vadeli kripto para yatırımcılarının olumsuz etkileneceğini belirtti.

Mike Novograzt kripto para sektöründeki düzeltmenin kısa vadede etkili olacağını belirtmekle beraber uzun vadede ise kripto paraların pozitif bir görünüm çizdiğini açıkladı. Uzun vadede yükselişin devam edeceğini iddia eden ünlü isim Bitcoin ile ilgili fiyat tahminlerinde de bulundu.

Bitcoin 3 Yıl İçinde 500 Bin Dolar Seviyesini Görebilir Mi?

Milyarder yatırımcı Mike Novograzt kripto sektöründe kısa vadede aşırı oynaklığın hakim olacağını ve kısa vadeli yatırımcıların zor günler yaşayacağını belirtmekle beraber uzun vadeli yatırımcılar için ise endişe yaratacak bir durum olmadığını belirtti. Ünlü isim uzun vadede başta Bitcoin olmak üzere kripto paralardan devasa yükselişler bekliyor.

Mike Novograzt açıklamalarında Bitcoin’in 2021 yılının sonuna kadar 100 bin doları görebileceğini belirtti. Ünlü CEO lider kripto para biriminin 3 yıl içinde 500 bin dolara kadar ulaşmasının da mümkün olduğunu belirtti.