MAGAZİN
Giriş Tarihi : 19-04-2021 12:08   Güncelleme : 19-04-2021 12:08

Ünlü İsim Pit10 Rap Dünyasından Uzaklaştı Mı? Server Uraz’dan Önemli Açıklamalar

Türkçe rap denilince ilk akla gelen isimlerden olan ve Pit10 mahlasını kullanmış olan Server Uraz, artık müzik yolculuğunu kendi adı ile devam ettiriyor. Rap dünyasından uzaklaştığını belirten Uraz, son zamanlarda rap dünyasında çok hızlı gelişmeler yaşandığını ve bu hızın kesilmesi sonrasında asıl manzara ile karşılaşılacağını belirtti.

Ünlü İsim Pit10 Rap Dünyasından Uzaklaştı Mı? Server Uraz’dan Önemli Açıklamalar

Bir gazeteye yaptığı açıklamalar ile birlikte müzikal yolculuğunu değerlendiren Uraz, yaşamına dair ve özellikle son yıllarda yaşadığı değişime yönelik bilgiler verdi. 33 yaşındaki şarkıcı, Pit10 mahlası ile başladığı yolculuğu ise şimdi kendi adıyla devam ettiriyor.

“10 Yaşında Şarkı Sözü Yazdım”

Verdiği röportaj kapsamında yaşamına dair bilgiler veren Uraz, 10 yaşında şarkı sözü yazmaya başladığını belirtti. Uraz bu kadar erken yaşlarda başladığı müzik yaşamından şu ifadeler ile bahsetti: “İlk senelerde ailem dahil de olmak üzere yapmış olduklarımı kimseye dinletmedim. Bu konunun sadece benim ile ilgili olduğunu sanıyordum. Şimdi de bir yanım öyle düşünüyor. Pek çok şarkımı yaptıktan sonra sadece ben dinliyorum,” dedi.

Uraz mahlasının anlamına da değinerek: “Bir anda, öylesine seçmiş olduğum bir isimdi. Fakat zaman içinde Pit10 ile yaptığım işlerde kendi vizyonumdan uzaklaştığımı fark ettim ki çocuk yaşlarda bu işlere başladığınızda bu doğal geliyor. Benliğimi daha iyi şekilde yansıtmak için müzik yaşamımda yeni bir sayfa açtım ve şimdi tamamen kendi adımla ilerliyorum,” şeklinde konuştu.

“Rap Tamamen Matematik İşidir”

Uraz, neden rap müziği seçtiğini de şu sözler ile açıkladı: “Rap tamamen matematiğe dayalı bir işlemdir. Aynı zamanda da özgür bir müziktir. Bu nokta temelde bir ikilem gibi dursa da rapin matematiğini anlamayan kimseler bu alanda çok başarılı olamazlar,” ifadelerini kullandı. Uraz aynı zamanda rap müziğin günümüzdeki durumuna da değindi: “Rap müzik ticari olarak altın çağını yaşıyor ama ruh ve his açısından altın çağ bana kalırsa 2010’lu yılların başıydı. O zamanlar rap yapanlar da yüksek paralar kazanmak için değil, hislerini yansıtabilmek amacıyla bunu yaparlardı. Şimdi ise rap müziği kabul ettirmek için bir uğraş yok haliyle, bu durum da kolay ve basit şeyleri ortaya çıkarıyor,” dedi.