GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 18:17   Güncelleme : 26-03-2021 20:03

Ünlü Oyuncu Covid-19’a Yenildi! Luran Ahmeti Coronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Kuzey Makedonyalı ünlü sinema oyuncusu Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Bir süredir Üsküp’te tedavi altında olan başarılı sinemacıdan gelen acı haber hayranlarını üzdü. 46 yaşındaki Ahmeti, coronavirüs ile verdiği mücadeleyi kaybetti.

Ünlü Oyuncu Covid-19’a Yenildi! Luran Ahmeti Coronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Kuzey Makedonyalı ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Luran Ahmeti, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ünlü isimler arasında yer aldı. Tüm dünyada etkili olan koronavirüsün öldürücü etkisi devam ederken, bir ünlü isim daha can verdi.  Yer aldığı başarılı projeler ve hayat verdiği karakterler ile hafızalarda yer edinen Luran Ahmeti, coronavirüs teşhisi konulmasının ardından Üsküp’te tedavi altına alınmıştı.  46 yaşındaki başarılı oyuncu tüm tedavilere rağmen koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Üsküp Devlet Hastanesi’nde Tedavi Görüyordu

Kuzey Makedonya’nın ünlü sinema ve tiyatro oyuncuları arasında yer alan Arnavut asıllı 46 yaşındaki başarılı isim koronavirüse yenildi. Bir süre önce duyduğu rahatsızlık üzerine koronavirüs teşhisi koyulan Arnavut asıllı oyuncu bir süredir Üsküp Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Hastaneden yapılan açıklama ile hayranlarını üzen haber geldi. Luran Ahmeti uygulanan tüm tedaviye rağmen koronavirüsü yenemedi.

Kuzey Makedonyalı Luran Ahmeti Kimdir?

31 temmuz 1974 yılında dünyaya gelen ünlü oyuncu gözlerini Üsküp’ te açtı.  Arnavut asıllı olan başarılı oyuncu ilkokul eğitimini 1981 yılında Primary School okulunda aldı. 1989 yılında ilkokuldan mezun olan Ahmeti High School okulunda lise eğitimini tamamladı. 1995 yılında girdiği Üsküp Kirli Metodij Üniversitesinin Psikoloji bölümünde eğitim alan Ahmeti, aynı üniversitenin sahne sanatları bölümünden 1999 yılında mezun oldu.

Arnavut Asıllı Oyuncu Birçok Türk Yapımda Rol Aldı

46 yaşında tüm dünyada etkili olan coronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden başarılı sinema ve tiyatro oyuncusu, yabancı projelerin yanında birçok Türk yapımı projede yer aldı. Yer aldığı projeler arasında Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kurtlar Vadisi, Elveda Rumeli, Acı Kiraz, Mutlu Ol Yeter ve Limonata gibi yapımlar yer aldı. Ahmeti, hayat verdiği karakter ile hafızalarda yer edindi. Üsküp Tiyatrosu’nun oyuncuları arasında yer alan oyuncu, birçok başarılı projeye imza attı.