MAGAZİN
Giriş Tarihi : 16-04-2021 09:54   Güncelleme : 16-04-2021 09:58

Ünlü Oyuncu Ezgi Mola Sosyal Medya Hesabından Vegan Olduğunu Açıkladı!

Ünlü oyuncu Ezgi Mola sosyal medya hesabından yaptığı açıklama kapsamında vegan olduğunu açıkladı. Mola, konuyla ilgili olarak “Benim için çok zor olacağını tahmin ediyordum ama hiç de öyle olmadı. Vegan besleniyorum ve altı günü geride bıraktım, bu bir mucize adeta” şeklinde konuştu. Oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya ise destek mesajları geldi.

Ünlü Oyuncu Ezgi Mola Sosyal Medya Hesabından Vegan Olduğunu Açıkladı!

Beslenme şeklini değiştiren Ezgi Mola artık vegan olduğunu açıkladı. Yaklaşık olarak iki senedir aşk yaşadığı Mustafa Aksakallı ile evlilik yolunda ilerleyen Mola, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile vegan olduğunu takipçileri ile paylaştı. Vegan olduktan sonra yaşamındaki değişimlerden de bahsetti.

“Ne Güzel Uyandım”

Ünlü oyuncu Ezgi Mola vegan oluşuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi: “Ne güzel uyandım! Bir sağlık merkezine gitmiştim, 1 hafta önce. Tüm iç organlarım tarandı, bir tür check up yapıldı. O günden sonra da haftada iki kez merkeze giderek glutatyon, ozon tedavisi alıyorum. Kendime lenf masajı da yaptırıyorum. Daha bir sürü şey var ancak benim için zor olacağını düşündüğüm ancak hiç de öyle olmadığını gördüğüm bir şeyi hayata geçiriyorum. Vegan besleniyorum. Bugün de altı günü geride bırakmış oldum. Bu bir mucize! Üç dört gündür de aynı zamanda 7 – 8 gibi uyanarak güne başlıyorum,” dedi.

Mola’nın gönderisine kısa sürede takipçileri tarafından tebrik mesajları gönderildi. Bazı kullanıcıların esprili yaklaşımları da dikkatlerden kaçmadı.

Veganlık Nedir?

Sıklıkla vejetaryen beslenme ile karıştırılan veganlık, aslında hayvanlardan üretilen tüm gıda ürünlerinin tüketilmemesi anlamı taşımaktadır. Vejetaryen olanlar sadece et yemezken veganlar hayvanlardan üretilmiş olan süt, peynir, yoğurt, yumurta gibi ürünleri de kullanmazlar. Aynı zamanda veganlar hayvansal yağ ya da katkı olan ürünleri de tüketmiyorlar. Et, balık, kümes hayvanı, bal, yumurta gibi ürünleri tüketmeyen veganlar bu sayede daha sağlıklı ve aynı zamanda hayvanlara da sağlıklı bir şekilde yaklaşarak beslendiklerini ifade ediyorlar. Dolaylı olarak hayvansal yağların bulunduğu; örneğin margarin gibi ürünleri de tüketmeyen veganlar tamamen bitki ağırlıklı bir beslenme programı kendileri için geliştiriyorlar.