MAGAZİN
Giriş Tarihi : 22-04-2021 12:14   Güncelleme : 22-04-2021 12:14

Ünlü Oyuncu Kızının Velayetini Kaybetti, Gözyaşlarını Tutamadı! Hakkını Arayacak

Ünlü oyuncu Meral Kaplan ile iş insanı olan eşi Erhan Kanioğlu uzun süredir devam etmekte olan boşanma davalarına yönelik alınan kararı açıkladılar. Görülen duruşma kapsamında mahkeme çiftin 6 yaşında olan kızlarının velayetini babaya vererek Kaplan’ın, Kanioğlu’na da 200 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Ünlü Oyuncu Kızının Velayetini Kaybetti, Gözyaşlarını Tutamadı! Hakkını Arayacak

Alınan karar sonrasında gözyaşlarına hakim olamayan Kaplan çok zor anlar yaşadı. Kaplan “Çocuğum doğduğundan beri mahkemelerde bulunuyorum. Şiddet görmüş olsam da bunu bir türlü ispatlayamadı. Mahkeme de 6 yaşındaki çocuğumu benden aldı, buna izin veremem,” dedi.

Boşanma Davası Sonuçlandı

İstanbul 3. Aile Mahkemesi'nde görülen dava kapsamında Meral Kaplan ve karşı tarafın avukatları hazır halde bulundular. Erhan Kanioğlu ise duruşmaya katılmadı. Gizlilik kararı kapsamında basın mensuplarının davaya girişine izin verilmezken, duruşmada Kaplan ve Kanioğlu’nun boşanmalarına yönelik karar çıktı.

Çiftin 6 yaşında olan kızlarının velayetinin ise babaya verilmesi yönünde karar çıkmış oldu. Mahkeme, Meral Kaplan’ın aynı zamanda eski eşine 150 bin TL manevi olmak üzere toplamda 200 bin TL tazminat ödemesine de karar kıldı.

Mahkeme Çıkışında Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Duruşma sonrasında bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ünlü oyuncu gözyaşları içinde yaşanan durumlardan bahsetti. Kaplan gözü yaşlı şekilde şu açıklamaları yaptı: “Çocuğumun doğduğu andan itibaren mahkemelerde bulunuyorum. Şiddet görmüş olsam da bunu ispatlayamadım. Mahkeme de bir anda 6 yaşındaki çocuğumu benden aldı. Üstüne bir de karşı tarafa tazminat ödeyecekmişim. Ben pes etmediğim için çocuğumun velayeti benden alındı ama buna izin vermeyeceğim. Ruh sağlığım için de rapor istediler, tamam her şey, herhangi bir sıkıntı yok. Mahkeme hiçbir gerekçe göstermeden böyle bir karar aldı,” dedi.

Kaplan’ın avukatı da açıklama yaparak: “Kararı istinaf edeceğiz. Verilen karar kesinlikle hukuka uygun değildir. Müvekkilimize atfedilmiş olan suçlar için somut ve inandırıcı hiçbir delil bulunmuyor. 6 yaşındaki bir kız çocuğunun sürekli yurtdışına gidip gelen bir baba ile sağlıklı şekilde büyümesi mümkün değildir. Anneye muhtaç olduğu çok açık. Çocuğun fiziksel ve ruhsal gelişimi annesinin yanında sağlanması gerekiyor,” ifadelerini kullandı.