MAGAZİN
Giriş Tarihi : 31-03-2021 12:05   Güncelleme : 31-03-2021 12:05

Ünlü Şarkıcı Berdan Mardini Boşandı

Ünlü şarkıcı Berdan Mardini uzun süredir davası görülen eşi Fatoş Mardini’den boşandı. Mardini’nin avukatı aracılığıyla yapılan açıklamada tarafların birbirleri ile anlaşarak boşanmaya karar verildikleri belirtildi. Yapılan açıklamada: “Evlilik birliğinin sarsılmış olması nedeniyle taraflar ayrılma kararı almış olup anlaşmalı boşanma yöntemi ile evliliklerini sonlandırma kararı almışlardır,” ifadelerine yer verildi.

Ünlü Şarkıcı Berdan Mardini Boşandı

Anlaşmalı boşanma olduğu için tarafların tek celsede boşandığı öğrenilirken boşanma anlaşması kapsamında taraflar arasında tazminat ya da mal paylaşımı gündeme gelebilecek. Berdan Mardini’den ise henüz konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

Mahkeme Kararı Sonrasında Boşandılar

Ünlü şarkıcı Berdan Mardini eşinden görülen dava kapsamında boşandı. Mardini’nin avukatı Nezir Bırak Beliktay tarafından yapılan açıklamada boşanma davasına yönelik bilgiler paylaşıldı. Buna göre açıklama kapsamında: “Müvekkilim Berdan Mardini ile ilgili olarak boşanma sürecini konu edinen ve bir kısım ulusal baskım ve haber ajanslarından verilen haberlere yönelik kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur,” denilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Taraflar arasında anlaşmalı bir şekilde boşanma işlemi gerçekleşmiştir. Evliliklerinin başında yer alan duygu ve düşünce birliği zamanla değişime uğramış ve yerini fikir çatışmalarına bırakmıştır. Bu sebeple taraflar arasında şiddetli geçimsizlik durumu doğmuş ve ortak yaşam sürdürmek olanaksız hale gelmiş, iki taraf için de çekilmez hale gelmiştir. Evlilik birliğinin bu şekilde temelinden sarsılmış olması yüzünden taraflar ayrılma kararı almışlardır. Taraflar boşanmanın getirdiği mali ve sair sonuçları çerçevesinde velayetin babada kalması hususunda da mutabık kalarak anlaşmalı boşanma yoluyla 29 Mart 2021 tarihinde evliliklerini sonlandırmışlardır.

Bu süreç kapsamında müvekkilimize basın organlarında ve sosyal medya hesaplarında çıkan hakaret ve iftiralara yönelik yasal haklarımızı da kullanacağımızı önemle belirtmek isteriz.”

Sosyal Medyada Hakaret Edilmişti

Birkaç hafta önce çeşitli basın kuruluşlarına yansıyan haber temel alınarak Berdan Mardini’nin eşi hakkında haksız kararlar verdiği açıklanmış, bu durum ise özellikle sosyal medyada gündem oluşturmuştu. Sosyal medya kullanıcıları Mardini’yi suçlarken hakarete varan ifadeler kullanmışlardı. Berdan Mardini ve Fatoş Mardini çifti 11 yıldır evli bulunuyorlardı. Çiftin çocukları ise mahkeme kararı gereğince Berdan Mardini’nin velayetinde olacak.