MAGAZİN
Giriş Tarihi : 15-04-2021 18:01   Güncelleme : 15-04-2021 18:01

Ünlü Şarkıcı Ceylan Ertem, Kısıtlama Kararlarına Tepki Gösterdi!

Koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine yeni kısıtlama önlemleri alındı. Bu durum ekonomik açıdan pek çok kişinin olumsuz etkilenmesine yol açarken, ünlü şarkıcı Ceylan Ertem tarafından da konuyla ilgili olarak açıklamalar geldi. Ertem yapılan kısıtlamaların kendi sektörleri için son derece zor olduğuna dikkat çekti.

Ünlü Şarkıcı Ceylan Ertem, Kısıtlama Kararlarına Tepki Gösterdi!

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Ertem, kısıtlamalara yönelik adeta isyan etti. Ertem: “Bir sene daha bu şekilde yaşayamam, yeter artık, bu durum son bulsun!” şeklinde konuştu. Ertem’e çok sayıda isim hak verdi.

Kısıtlama Kararlarına Tepki

Salgın vakalarının tekrar yükselişe geçmesi sonrasında geçen günlerde yeni kısıtlama önlemleri alınmıştı. Alınan önlemler kapsamında pek çok iş yerinin faaliyetine ara verilirken, bu alanlara yönelik herhangi bir maddi destek açıklaması ise gelmedi. Özellikle salgın yüzünden son birkaç yıldır çok zor günler geçiren müzik dünyası da yeni kısıtlamalardan olumsuz etkilendi. Uzun bir süredir konser yapamayan ve sahnelere çıkamayan müzisyenler, salgından en çok etkilenen kesim arasında bulunuyorlar.

Ünlü şarkıcı Ceylan Ertem de yeni kısıtlamalar yüzünden sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu ve duruma tepki gösterdi. Ertem ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Bir müzisyen ve bir emekçi olarak bunları yazıyorum. Bu şekilde 1 sene daha yaşayamam. Başkalarının yapıp durdukları yanlışlar yüzünden ham manevi hem de maddi olarak çok büyük yaralar aldık. Gerçekten yeter artık!” dedi.

“Elimizde Başka Bir Şey Yok”

Ertem yaptığı açıklamalara şu şekilde devam etti: “Arkadaşlar ben sadece kendi sesim için değil, tüm müzik emekçileri için sesim duyulsun diye açıklama yapıyor, konuşuyorum. Bir tür sessizliğin sesi olmak istiyorum. Unutulmuş olanları açığa çıkarmak istiyorum. Nefret ile yaklaşan kişilere de anlayıp destek olanlara da diyeceğim; sizi sizler gibi olanlar sevsin. Neyse, bu arada müzik üretmeye yine devam ediyoruz. Kenarda da çürüyüp gidecek değiliz. En iyi bildiğimiz şey üretmek ve üretenleri de alkışlamak. Elimizde başka bir şey de yok! Bildiğimiz başka bir yol da yok!” diyerek duruma yönelik açıklamalarını sürdürdü. Ertem’in yaptığı paylaşımlar kısa sürede yüksek beğeni ve yorum aldı.