MAGAZİN
Giriş Tarihi : 05-04-2021 17:18   Güncelleme : 05-04-2021 17:18

Ünlü Sunucu Nazlı Yerebasmaz Mesleğine Dair Samimi Açıklamalar Yaptı

FOX TV ekranlarının başarılı sunucu ve muhabiri Nazlı Yerebasmaz mesleğine ve özel yaşamına dair samimi açıklamalarda bulundu. Ünlü sunucu Yerebasmaz her uzattığı mikrofonda halktan aldığı tepkiler ile üzüntü duyduğunu ve çoğu zaman göz yaşları içinde haberleri aktardığını belirtti. Mesleğinin son yıllarda bu açıdan da çok zorlaştığını belirten Yerebasmaz gazeteciliğe ise bir tutkuyla bağlı olduğunu ifade etti.

Ünlü Sunucu Nazlı Yerebasmaz Mesleğine Dair Samimi Açıklamalar Yaptı

Mesleği ve yaşamı hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yerebasmaz mikrofon ile sokakta olmanın heyecanın çok güzel olduğunu belirtti: “İnsanlar ile böylesi bir iletişim halinde olmak çok güzel,” diyen Yerebasmaz ise çoğu haberi göz yaşları içinde hazırladığını itiraf etti.

“Gözyaşları İçinde Haberleri Hazırlıyorum”

Mesleğindeki zor kısımlara değinen Yerebasmaz haberleri hazırlarken çoğu zaman gözyaşlarına hakim olamadığını ifade etti. Yerebasmaz “İçinde bulunduğumuz dönem yüzünden ekrana taşınan haberler acı, keder, ucuz ölümler, hak arama mücadeleleri, şiddet ve ekonomik sorunlar oluyor genelde. Bunlardan etkilenmemek de mümkün değil elbette. Çok üzülüyorum, haberleri hazırlarken çoğu kez göz yaşı döktüğüm oluyor. Sanırım profesyonellik gereği ise yıllar geçmeye başlayınca bağışıklık sistemi geliştiriyor insan,” şeklinde konuştu.

Sunucu ve muhabirlik kariyerine de değinen Yerebasmaz “Aslında muhabirlik çocukken aklımda olan bir meslek değildi. Daha çok o zamanlar moda tasarımcısı olmayı istiyordum. Ama gazeteciliğin ve medya çalışanı olmanın insanlara ulaşmak bakımından daha yararlı olduğunu görünce kariyerimi bu alanda kurmak istedim,” dedi.

“Çocuklarımdan Çok Zaman Çaldım”

Mesleği yüzünden çocuklarına yeteri kadar zaman ayıramadığını belirten Yerebasmaz “Çocuklarımdan çok fazla vakit çaldım. Ama her zaman birlikte olduğumuzda her vakti sonuna kadar değerlendirmeye dikkat ettim. Bu vakitlerde onlarla konuşarak, oynayarak, güzel zaman geçirmeye dikkat ederek davranıyorum. Yaptığım işimin gerekliliklerini de onlara anlatmaya çalışıyorum. Bu bir vicdan sorununa dönüştü bende. Yaptığım işin nasıl fedakarlıklar gerektirdiğini anlarlarsa o zaman bana hak vereceklerini biliyorum,” sözlerini kullandı.

Yerebasmaz aynı zamanda kariyerinin artık değişmeyeceğini ve bu alanda devam edeceğini de sözlerine ekleyerek “Ben hep ufkumu açacak işler yapmaya gayret ediyorum. İlerisinin ne göstereceğini zaman gösterecek elbette ama gazetecilik benim için yaşamdaki en önemli meslek,” dedi.