TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 18-03-2021 20:04   Güncelleme : 18-03-2021 20:04

WhatsApp O iPhone Modellerinden Desteğini Çekti!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu facebook bünyesine dahil olan, online mesajlaşma uygulaması WhatsApp, desteğini çekeceği iphone modellerini açıklandı

WhatsApp O iPhone Modellerinden Desteğini Çekti!

WhatsApp o iPhone Modellerinden Desteğini Çekti!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu facebook bünyesine dahil olan, online mesajlaşma uygulaması WhatsApp, desteğini çekeceği iphone modellerini açıklandı. WhatsApp geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına yapmış olduğu zorunlu güncelleme kararı ile uzun süre gündemde kalmıştı. WhatsApp bu seferde benzer kararı iphone kullanıcıları için verdi. WhatsApp iphone kullanıcılarını üzecek karar ile karşımıza çıkıyor.

WhatsApp Hangi İphone Modellerinden Desteğini Çekecek?

WhasApp’ın desteğini çekeceği İphone modelleri i belli oldu. WABetaInfo'da yer alan habere göre, WhatsApp uygulaması iOS 9 yazılımına verdiği desteği çekecek. Yani İphone 4 ve İphone 4S modelleri artık WhatsApp uygulamasından güncelleme alamayacak. Uygulama öncelikle cihazlardan güncelleme desteğinin çekecek. Daha sonra ise destek listesinin dışında bulunan cihazları kullananların uygulamaya erişimleri engellenecek. Yani WhasApp uygulaması ikinci adımdan sonra, iOS 9 kullanıcıları tarafından erişilemez hale gelecek. Dünyanın en çok kullanılan ve nerdeyse herkes tarafından bilinen mesajlaşma uygulaması 1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip. Bu denli büyük bir uygulamanın desteğini çekmesi İphone kullanıcılarını üzecek.