EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-04-2021 16:02   Güncelleme : 12-04-2021 16:02

Willy Woo, Bitcoin Piyasa Tahminini Yaptı! BTC Ralliye mi Gidiyor?

Popüler On-Chain analisti Willy Woo, Bitcoin’in piyasa değerinin bir daha asla 1 trilyon dolarlık seviyenin altına inmeyeceğini belirtti. Woo, BTC’nin şimdiki grafiklerinin geçmişte rekor fiyatların görüldüğü grafik şekillerine benzediğini açıkladı.

Willy Woo, Bitcoin Piyasa Tahminini Yaptı! BTC Ralliye mi Gidiyor?

Popüler analist Willy Woo, BTC’nin piyasa değerinin artık 1 trilyon dolar altına düşmeyeceğini açıkladı. Analist bunun yanında BTC’nin son fiyat grafiklerinin geçmişte rekor fiyat seviyesi öncesinde ortaya çıkan grafiklere benzediğini vurguladı. Bu kapsamda yeni bir boğa koşusunun kısa vade ardından BTC için gündeme geleceğini açıkladı.

Boğa Koşusu Geliyor!

Geçmişteki veriler ile kıyaslama yapıldığında günümüz on-chain verilerinin boğa koşusunu işaret ettikleri belirtiliyor. Analist Willy Woo, BTC için yeni bir rallinin gündemde olacağını belirtti. Analiste göre, teknik açıdan bakıldığında Bitcoin’de “çift tepe oluşumu“ mevcut. BTC çift tepelerden ikincisini şuan tamamlıyor ve yükselen bir üçgen oluşturuyor. Analist bu döngü içinde volatilitenin de gözle görülür şekilde önde olduğunu belirtti.

53 Bin 500 Dolar Kritik Bir Seviye!

Analist, BTC’nin 53.500 dolar üzerinde kaldığı sürece, BTC piyasa değerinin artık 1 trilyon dolar altına düşemeyeceğini ifade ediyor. Buna bağlı olarak Woo, 53.500 dolarlık düzeyin geri dönülemez bir fiyat değeri haline geldiğini belirtti. Analiste göre, tarihsel verilere bakıldığında bir sonraki ayın dip noktası 53.600 dolar bandı olacak.

BTC Depolamak Tercih Ediliyor!

Analist daha büyük bir zaman dilimi içerisinde BTC’nin bir arz şoku ile karşı karşıya kaldığını, BTC biriktirme sürecine şuan giriş yapıldığını belirtti. Yatırımcı ve madencilerin BTC depolamanın ne kadar kolay bir şey olduğunu anladıklarını belirten analist, gelecekte piyasa değerinin 2 trilyon altına düşmeyecek bir seviyeye ulaşacağını düşünüyor.

Willy Woo Açıklamasında Detaylar

Will Woo Bitcoin hakkında yaptığı açıklamada, “Gayrimenkul gibi varlıkları tutma zahmetine girmeden Bitcoin gibi erişilmesi oldukça kolay olan bir varlığa göz attığınızda, bu dilimden büyük bir parça almak istiyorsunuz. Bitcoin’in 10 trilyon dolar olana altının piyasa değerinde durmasına imkan yok. Çok daha yüksek bir konuma gelecekte ulaşacak. Kripto para başına milyonlarca doları göreceğimiz seviyelere geleceğiz.“ sözlerini kullandı.