EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-04-2021 18:04   Güncelleme : 19-04-2021 18:04

Yapılandırma Kredisi İçin Müjde! 50 Bin Liraya Kadar Yapılandırma Kredisi Almak Mümkün

2020 yılından bu yana ekonomik olarak zorluk yaşayan birçok vatandaş, banka borçlarını kapatmanın yolunu arıyor. Salgın sürecinde kredilere başvuran ve borçlarını kapatmakta zorlanan vatandaşlara bankalar yapılandırma kredisi sunuyor. Birçok banka 20 bin lira ile 50 bin lira arasında yapılandırma kredisi vereceğini açıkladı.

Yapılandırma Kredisi İçin Müjde! 50 Bin Liraya Kadar Yapılandırma Kredisi Almak Mümkün

Son yıllarda kredi ve kredi kartı kullanan nüfus oranı artmaya başladı. Bununla beraber 2020 yılında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan Covid-19 salgını vatandaşları ekonomik olarak zorlu bir sürece soktu. Bu süreçte ihtiyaçlarını karşılamak için banka kredilerine başvuru yapan vatandaşlar, şimdi ise kredi borçlarını kapatmak noktasında sıkıntı yaşıyor. Ekonomik sıkışıklığın devam ettiği bu süreçte bankalar müşterilerine borç kapatma kredisi sunmaya başladı. Kredi borçlarından kurtulmak isteyen vatandaşlar hangi bankaların yapılandırma kredisi verdiğini ve kampanya ayrıntılarını merak etmeye başladı.

Bankalar Borçlarını Kapatmak İsteyen Vatandaşlara Fırsat Sunuyor

Yapılandırma kredisi, kredi borçlarını ödemek konusunda zorlanan vatandaşlara rahat bir nefes aldıracak. Gelirinin tamamını banka borçlarını yatıran, farklı bankalara kredi borcu olan vatandaşlar yapılandırma kredisi ile borçlarını tek çatı altında toplayabilir ve rahat rahat ödeyebilir. Bu seçeneği sunan birden fazla banka bulunuyor.

Türkiye Ekonomi Bankası,  İş Bankası, Garanti BBVA, Denizbank, ING Bank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Aktif Bank bu sürece özel sundukları yapılandırma kredisi kampanyalarını açıkladı. Bankalar 20 bin lira ile 50 bin lira arası farklı limitlerde, esnek ödeme seçenekleri ile borç kapatma kredisi sunuyor. Akbank 12 ay vadeli 20 bin lira limit ile yapılandırma kredisi sunarken, tüm bankaların vade ve faiz oranları farklılık gösteriyor. Yapılandırma kredisi almak isteyen vatandaşlar bu bankaların müşteri hizmetlerinden kredi kampanyalarının ayrıntılarını öğrenebiliyor.

Yapılandırma Kredisi Almak İçin Tek Şart!

Yapılandırma kredisi almak isteyen vatandaşların, bankalara sunması gereken tek belge ise gelir belgesi. Sabit geliri olan tüm vatandaşların kullanabileceği yapılandırma kredisi için borçlar için yasal sürecin başlatılmamış olması gerekiyor. Bununla beraber yasal süreç başladığı halde yapılandırma kredisi sunan bankalar da var.