GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 21:51   Güncelleme : 19-02-2021 21:51

Yine Seyahat Yasağı Geldi! O İlde Düğün, Nişan, Giriş Çıkışlar Yasaklandı!

O şehrin valisi bir son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada o ilimizde hafta sonu kısıtlamalarında köy ve yaylalara çıkışlara yasak getirildiği ve kentte ziyaret ve sosyal faaliyetlere izin verilmeyeceğine yer verildi.

Yine Seyahat Yasağı Geldi! O İlde Düğün, Nişan, Giriş Çıkışlar Yasaklandı!

Giresun Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada kısıtlamaların artırıldığına yer verildi. İl genelinde tüm köy ve mahallelerde muhtarların köy ve mahallelerinde korona sebebiyle düğün, nişan, kına, taziye gibi toplu törenlerin kontrol altına alınacağına karar verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada:

“Ev içi bulaşın önüne geçilmesi amacıyla ziyaret, gün gibi sosyal faaliyetlere izin verilmemesine, İlimiz genelinde yapılan denetimlerin artırılmasına, uygunsuzluk durumunda ise gerekli cezai müeyyidenin esneklik gösterilmeden uygulanmasına, daha önce alınan Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarına istinaden cenaze törenlerinin belirlenen kurallara uygun yapılması için azami derecede dikkat edilmesine, belediyeler tarafından yapılan cenaze anonslarının yapılmasına ikinci bir karara kadar ara verilmesine, pandemi konusunda bilinçlendirme anonslarının yapılmasına karar verildi.

Çiftçi Kayıt Belgesi olan vatandaşlarımızın hayvancılıkla uğraşanları hariç olmak üzere 20- 21 Şubat ve 27- 28 Şubat tarihlerinde anılan belgeye istinaden mevsim itibariyle yoğun kar yağışı olduğu için yapılacak tarımsal bir faaliyet bulunmadığından çiftçilik faaliyeti için köy veya yaylalara çıkmasına izin verilmemesine, belediyemizce billboardlara ev içi bulaşın engellenmesi için afişler asılmasına, kolluk kuvvetlerimizce özellikle kısıtlama saatlerinde kontrol noktalarında daha sıkı tedbirler alınarak muafiyete neden olan durum kapsamında ikametlerinden çıkan vatandaşlarımızın muafiyet nedenine dair zaman ve güzergâh ile sınırlı kalıp kalmadıkları kontrol edilerek muafiyet durumunu suiistimal edenlere gerekli cezai müeyyide uygulanmasına, apartman yöneticileri vasıtasıyla apartman, site gibi yerlerin ortak kullanım alanlarının toplu bir şekilde kullanılmasının engellenmesine, Gazi Caddesi kuzey ve güney giriş noktalarına bariyerle kontrol noktası konulması ve HES kodu sorgulaması yapılmasına, alınan bu kararlara uyulması, uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi karar verildi.” Denildi.