GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2021 15:03   Güncelleme : 17-04-2021 15:03

Zincir Marketlerin Çalışma Saatleri Revize Edildi! A101, ŞOK, Migros Çalışma Saatleri

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamın Ramazan ayında kısmi kapanma uygulanmasına karar verildi.  Vaka ve hasta sayılarının düşürülmesi amacı ile Ramazan ayında uygulanacak kısmı kapanma kapsamında sokağa çıkma yasağı saatlerinde de değişikliğe gidildi. Sokağa çıkma yasaklarının kapsamını genişletilmesi ile zincir marketlerin çalışma saatlerinin nasıl revize edildiği ise vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Zincir Marketlerin Çalışma Saatleri Revize Edildi! A101, ŞOK, Migros Çalışma Saatleri

Mart ayında kontrollü normalleşmenin başlaması ile beraber vaka ve hasta sayılarında yeniden artış yaşandı. Salgının kontrol altına alınması için Ramazan ayında ülke genelinde kısmi kapanmaya geçilmesine karar verildi. Yapılan son kabine toplantısı ile ülke genelinde hafta içi saat 19.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise tüm gün sokağa çıkma yasaklarının uygulanacağı açıklandı. Sokağa çıkma yasaklarına bağlı olarak market, fırın ve kuruyemişçi gibi işletmelerin de çalışma saatlerinde revize gerçekleştirildi.

Ramazan Ayında Marketlerin Çalışma Saatleri Kısıtlı Olacak

Kısmi kapanmanın uygulanacağı Ramazan ayında ihtiyaçları için marketlere akın eden vatandaşlar yeni çalışma saatlerinin nasıl olacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklama ile Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanmanın deneneceğini ve alınacak sonuçlara göre yeni bir yol çizileceğini açıkladı. Sokağa çıkma yasaklarının kapsamının genişletildiği Ramazan ayında ŞOK, A101, Migros gibi süpermarketlerin, fırın ve kuruyemişçilerin de çalışma saatleri değişti.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge ile Ramazan ayında market, fırın gibi işletmelerin hafta içi günlerde sabah 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında hizmet verebileceği açıklandı. Sokağa çıkma yasaklarının tüm gün uygulanacağı hafta sonu günlerde ise marketler sabah 10.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Bu saat aralıklarında online alışverişler de mümkün olacak.

A101, ŞOK, Migros Hafta İçi ve Hafta Sonu Çalışma Saatleri Nasıl Olacak?

İçişleri Bakanlığı genelgesinin ardından A101, ŞOK, Migros gibi market zincirleri çalışma saatlerinde revizeye gitti. Süpermarketler Ramazan boyunca hafta içi günlerde sabah 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında açık olacak. Hafta sonu ise saat 10.00 ile 17.00 arasında süpermarketlerden alışveriş yapılabilecek.