Bakan Koca müjdeli haberi verdi! Sağlık Bakanlığı toplamda 85 bin personel alımı yapacak

Bakan Koca müjdeli haberi verdi! Sağlık Bakanlığı toplamda 85 bin personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı'na daha önce görülmemiş bir büyüklükte kadro açılacağını dile getiren Bakan Koca, "Bakanlığımız, bu yıl içerisinde toplamda 85 bin kadro açıyor.

Sağlık Bakanlığı'na daha önce görülmemiş bir büyüklükte kadro açılacağını dile getiren Bakan Koca, "Bakanlığımız, bu yıl içerisinde toplamda 85 bin kadro açıyor. Aramıza dahil olacak yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan daha fazla! Hepimizin gözü aydın." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden sağlıkçılar ile ilgili müjdeli bir haber paylaştı. Bu yıl Sağlık Bakanlığı'nda görülmemiş bir büyüklükte kadro açılacağını dile getiren Bakan Fahrettin Koca, toplam 85 bin kişilik personel alımı yapılacağını aktardı.

bakan-koca-mujdeli-haberi-verdi-saglik-bakanligi-toplamda-85-bin-personel-alimi-yapacak.jpg

Bazı ülkelerin nüfusundan fazla alım yapılacak!

Bakan Fahrettin Koca yapmış olduğu paylaşımda, "Sağlık alanında Beyaz Reform'a destek olan kuvvet, toplam 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Daha önce görülmemiş başarılar için görülmemiş bir nitelikte kadro açılıyor. Herkesin gözü aydın. Bakanlığımız, bu yıl içerisinde toplam 85 bin kadro açıyor. Yeni katılacak olan çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin toplam nüfusundan fazla! Gözümüz aydın." İfadelerini dile getirdi.

Ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete üzerinde yayınlandı!

Geçtiğimiz hafta içersinde sağlık çalışanlarına özlük hakları ve ek ödeme haklarını düzenleyen yönetmelik Resmi Gazete üzerinde yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Bu duruma göre Sağlık Bakanlığınca yapılmış olan düzenleme ile ilgili sağlık çalışanlarına yapılacak olan ek ödemeler temel ve teşvik ödemesinden oluşacak, temel ödeme personelin yeri geldiği zaman ödüllendirerek motivasyonun artırılmasına yönelik getirilmiş olan taban ödemenin ve sabit ödemelerin toplamı ile belirlenecek düzenleme ile beraber; hekimlere 5 ila 10 bin TL arasında, sağlık memurlarına ve hemşirelere 850 TL, teknikerleri ise toplamda 500 ila 600 TL arası ek ödeme sağlanacak.

Bu haber toplam 137 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.