ABD’den Dr. Anthony Fauci Korkutan Açıklamayı Yaptı! Yeni Dalga Geliyor!

ABD’den Dr. Anthony Fauci Korkutan Açıklamayı Yaptı! Yeni Dalga Geliyor!

NIAID Direktörü ve ABD Başkanı Biden’ın koronavirüs müdahale ekibinin baş danışmanı, ABD’de ve tüm dünyada yeni bir dalganın kapıda olduğunu açıkladı. Salgında bu son dalganın ise son derece tehlikeli...

NIAID Direktörü ve ABD Başkanı Biden’ın koronavirüs müdahale ekibinin baş danışmanı, ABD’de ve tüm dünyada yeni bir dalganın kapıda olduğunu açıkladı. Salgında bu son dalganın ise son derece tehlikeli olacağını düşünüyor. Ulusal Basın Kulübü’ne röportaj veren uzman “Gerçek bir dalganın eşiğindeyiz. Şuan oldukça kritik bir dönem, çünkü yeni bir dalga içine yüksek ihtimalle gireceğiz.“ sözlerini kullandı.

60 Bin Vaka Sayısı Yeni Dalgayı Başlatabilir

Fauci, Ocak ayından bu yana dünya genelinde ve ABD’de vaka sayılarının düştüğünü ancak ardından sayıların hızla yükselişe geçtiğini belirtti. ABD’de ülkenin kuzeyinde ise günlük vaka sayısının 30 binleri aştığını belirtti. Bu durumun küresel anlamda yansımaların olduğu diğer ülkelerde de mevcut olduğunu ifade etti. Eğer ABD’de günlük 60 bin vaka seviyesine ulaşılırsa yeni bir dalga içine girildiğinin net şekilde söylenebileceğini ifade etti.

Kurallara Uyma Oranı Azaldı!

Fauci, aşılama süreci ardından insanların Covid-19 için hedeflere ulaşıldığını varsaydıklarını belirtiyor. Kurallara uyma oranının düştüğünü belirtti. Bunun yanlış bir düşünce olduğunu dile getiren uzman, hala maske ve mesafe kurallarının önemli olduğunu açıkladı. Bunlara dikkat edilmemesi halinde yeni dalgaya girme sürecinin hızlanacağını belirtiyor.

Fauci Emeklerin Boşa Gitmesinden Korkuyor

Fauci açıklama gerçekleştirirken “ İnsanlar gerçekleten, artık Covid-19 yorgunluğu adı verdiğimiz bir şeye sahipler.“ dedi. Bu yüzden tedbirlerin gevşediğini ve salgının kontrol altına almak için verilen emeklerin boşa gideceğini vurguladı. ABD’de Mayıs ayı sonuna kadar tüm yetişkin nüfusun aşılanmasının hedeflendiğini de açıklamalarına ekledi.

Çocuklar İçin Özel Bir Aşı Çalışması Gündemde!

Fauci aşılar hakkında da detaylı bir açıklama gerçekleştirdi. Özellikle çocuklara uygulanması için özel bir aşı geliştirilmesi gerektiğini ve bu konuda klinik çalışmaların devam ettiği ifade etti. Her aşının salgını yenmekte önemli olduğunu belirten uzman, ABD’de Pfizer Biontech, Oxford AstraXeneca, Moderna, Novavax, Sanofi ve Johnson aşılarının tümünün bulunduğunu açıkladı. Bu aşılardan toplamda 1 milyar 210 milyon sipariş edildiğini belirtti

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.