Virüs Google Şirketini Etkiledi! Google Her Hafta Covid Testi İsteyecek, PCR ve Maske Zorunlu

Virüs Google Şirketini Etkiledi! Google Her Hafta Covid Testi İsteyecek, PCR ve Maske Zorunlu

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Google, koronavirüs önlemlerini sıkılaştırdı. Yeni çalışma prosedürleri geliştiren şirket, ofis çalışanlarından her hafta Covid-19 testi yaptırmalarını zorunlu hale getirdi…

ABD basınında yer alan haberlere göre, Google ofislerinde çalışan herkesin negatif Covid-19 testine sahip olması gerektiği açıklandı. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Google, çalışanlarına yeni çalışma düzenine ilişkin bir not gönderdi. Bu notta şirketin baş sağlık görevlisi Karen DeSalvo, düzenli olarak ofise gelen Google çalışanlarının haftalık PCR testi yaptırmalarının zorunlu olduğunu söyledi.

Bununla birlikte Google çalışanları, aşı durumlarını da şirket yetkililerine bildirmek durumunda kalacak. Ayrıca tüm Google ofis çalışanları, kapalı alanda cerrahi maske takma zorunluluğuna uyacak. Google sözcüsü Lora Lee Erickson, şirketin ABD’de bulunan çalışma ofislerinde herkesin nefatif covid test sonucu almasını istiyor. Erickson, Google şirketinin tam zamanlı çalışanlarına yönelik yeni çalışma sisteminin detaylarını paylaştı.

Ücretsiz PCR Testleri Verilecek

google-11-reuters-16-9-1624776331.jpg

Teknoloji sektörünün önde gelen markalarından Google, ABD’deki ofislerinde çalışan tüm personelinin Covid-19 negatif olması için yeni bir sistem başlattı. Bu kapsamda sıkılaştırılan Covid-19 önlemleri için tam zamanlı ve sözleşmeli çalışanlara PCR testi zorunlu hale geldi. Şirket tüm çalışanlarına BioIQ tarafından üretilen PCR tabanlı nazal sürüntü testlerini ücretsiz biçimde verecek.

Bloomberg’te yer alan habere göre Gogole, bu hafta tam zamanlı çalışanların Cue Health tarafından geliştirilen ve sadece birkaç dakika içinde sonuç veren moleküler testleri de sunmaya başladı. Söz konusu değişiklikler Covid-19 vakalarının ülke genelinde artması ve Omicron varyantının yayılmasıyla gündeme getirildi.

Tedbirlere Uymayan Çalışanlar Kovulacak

ABD’de bulunan Google ofislerinde geçerli olan bu önlemler, şirketin aralık ayından itibaren çalışanların aşı olmalarını veya izne ayrılmalarını gerektiren önlemler ile birleştirildi. Ofiste tam zamanlı veya sözleşmeli olarak çalıştığı halde bu kurallara uymayanlar için işten çıkarma riski bulunuyor. Covid 19 önlemlerini artıran şirketlerden biri olan Google, bu yönergeleri tüm çalışanlarına bir not göndererek bildirdi. Google dışında bu hafta Meta şirketinde de çalışanlara yönelik sağlık politikası önlemleri arttırıldığı öğrenildi.

Bu haber toplam 434 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.