AKP'li Sayan: CHP'deyken A4 Kağıtları Üzerinde Namazımı Kılıp, Namaz Bitince Kağıtları Çöpe Atardım

AKP'li Sayan: CHP'deyken A4 Kağıtları Üzerinde Namazımı Kılıp, Namaz Bitince Kağıtları Çöpe Atardım

AKP Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, dün bir haber kanalında katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Sayan, “CHP dönemindeyken A4 kağıtlarını bantla birleştirip üzerinde namaz kılıyordum” açıklamasıyla ulusal basında ve sosyal medyada dikkat çekti…

Bir haber kanalında canlı yayına konuk olarak bağlanan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sayan CHP dönemindeki çalışmalar hakkında konuşurken, mescit açtırmak için çok uğraştığını ancak bu çabası yüzünden de büyük zarar gördüğünü dile getirdi. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın bu açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

AK Partili Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, “Türk Masası” isimli programa konuk oldu ve CHP’den neden ayrıldığını şu şekilde ifade etti: “CHP'de mescit açtırmak için uğraştım, büyük zararlarını gördüm. CHP'de namazı A4 kâğıtları üstünde kılıyordum. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Seccade götürmek bile yasaktı. Milletimiz duysun. Ben A4 kâğıtlarını bantla birleştiriyordum, üzerinde namaz kılıyordum, sonra o A4 kâğıtlarını toplayıp çöpe atıyordum. Anlatabiliyor muyum?” Sayan’ın bu açıklaması sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma yarattı.

Sayan’dan Kılıçdaroğlu'na Gönderme

savci.jpg

AKP’li Sayan, CHP ile ilgili olarak da dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuşan Sayan, “Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili 15-20 gün önce ilginç bir şey geldi. Belki Sayın Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan edecek bir bilgi, belge. Biz belden aşağı siyaset yapmıyoruz. Biz elimizin tersiyle ittik. Biz bunun üstüne atlamış olsaydık belki sayın Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde bir gün kalamazdı.” dedi. Sayan’ın kullandığı belden aşağı siyaset yapmıyoruz ifadeleri, sosyal medyada CHP’lilerin tepkisini çekti.

Sosyal Medyada Çok Konuşuldu

AKP Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın CHP’den kopma nedenini katıldığı programın canlı yayınında açıklaması tartışma yarattı. CHP döneminde mescit açtırmak için çok çabaladığını ve bu yüzden de çok büyük zarar gördüğünü söyleyen Savcı Sayan’ın açıklamaları sosyal medyada çok konuşuldu. Sosyal medya kullanıcıları arasında Savcı Sayan’ın daha önceki demeçlerinden örnekler veren kullanıcılar yeni bir tartışma yarattı.

Bu haber toplam 340 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.