Ekrem İmamoğlu'ndan İmza Tepkisi: Hazır Projeye İmza Atmıyorlar!

Ekrem İmamoğlu'ndan İmza Tepkisi: Hazır Projeye İmza Atmıyorlar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kişisel sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Belediye’nin 300 metrobüs alımıyla ilgili projelerin ve paranın hazır olmasına rağmen imza atılmadığını söyleyen İmamoğlu tepki gösterdi…

İstanbul’da kullanıma alınması beklenen 300 adet yeni metrobüs ile ilgili önemli bir kriz yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı’nın her şeyi hazırlanmış projeye imza atmadığını söyleyerek “Neden?” şeklinde tepki gösterdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bu paylaşımı kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son dönemde tartışma konusu olan 300 adet metrobüs alımı ile ilgili paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Projeler hazır, yatırımcılar hazır, finansmanı hazır. Ama bir imza eksik. Neden?” İBB Başkanı, Cumhurbaşkanlığı’nın bu projelere onay vermediğini dile getirerek kişisel sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

“Neden Onay Vermediniz?”

ekran-goruntusu-2022-01-19-144041.jpg

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 300 metrobüs alımı ile ilgili olarak şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığımız, finansını bulduğumuz 300 metrobüs alımını uygun görmemiş ve 2022 yatırım planına almamış. Sorun yok, o alımları yaparız. Ama milyonlarca İstanbullunun yaşadığı 3. Bölge'ye yapacağımız metronun finansı bile hazırken, neden onay vermediniz onu anlamadık!”

Milyonlarca İstanbullunun faydalanabileceği bir projede her prosedürün hazırlanmış olmasına rağmen Cumhurbaşkanlığı’nın neden imza atmadığı merak konusu oldu. İBB Başkanı İmamoğlu, kişisel sosyal medya hesabından atılmayan bu imza için tepki gösterdi. İmamoğlu ayrıca milyonlarca insanın kullanacağı metro hattı için kimsenin engeline takılmayacaklarını bir kez daha dile getirdi.

“Metro Yapımını Kimse Engelleyemeyecek”

İstanbul’da son dönemde İncirli - Sefaköy – Beylikdüzü arasında yapılması beklenen metro inşaatı da tartışma konusu oldu. Kişisel sosyal medya hesabından bu konuya da dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şunları söyledi: “Milyonlarca vatandaşın kullanacağı İncirli - Sefaköy - Beylikdüzü metrosunun yapımını kimse engelleyemeyecek. Projeler hazır, yatırımcılar hazır, finansmanı hazır. Ama bir imza eksik. Neden?” İBB Başkanı İmamoğlu’nun bu açıklaması sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bu haber toplam 586 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.