Yılmaz Özdil, 14 Yaşındaki Çocuğa Verilen Cumhurbaşkanına Hakaret Suçunu Yazdı

Yılmaz Özdil, 14 Yaşındaki Çocuğa Verilen Cumhurbaşkanına Hakaret Suçunu Yazdı

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil 14 yaşındaki bir çocuğun Cumhurbaşkanı’na hareket suçundan yargılanmasını köşesine taşıdı. Aldülhamid Gül’ün sağduyulu insan olarak bilinmesine atıfta bulunan Yılmaz Özdil ilgi çekici ifadeler kullandı…

Yılmaz Özdil, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanına hareket ettiği gerekçesi ile 14 yaşındaki çocuğun hapis cezası ile yargılanmasına olur verdiğini ifade etti. Cumhuriyet gazetesindeki köşe yazısında bu konuyu kaleme alan Özdil, “Hani sayın muhalefetimiz, istifa eden Abdülhamid Gül hakkında ‘sağduyulu insandı, saraya direniyordu’ filan diyor ya… İşte o ‘sağduyulu’ Abdülhamid Gül, cumhurbaşkanına hakaret etti diye 14 yaşındaki çocuğun hapis cezasıyla yargılanmasına olur verdi.” dediği yazısıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’daki konuşmasının ardından kürsüye çıkan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden 10 yaşındaki çocuk tartışmaların odağı haline gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu çocukla ilgili “Çocuk ne demiş önemli değil, nihayetinde çocuktur” açıklamasını hatırlatan Özdil, “Hem hukuk tarihimize, hem demokrasi tarihimize geçecek olan duruşma, mart ayında görülecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Yılmaz Özdil Davayı Tüm Detaylarıyla Yazdı

yilmaz-ozdil-e-tbmm-yi-kucuk-yazdin-davasi-h33070-01811.jpg

Bugünkü köşe yazısında 14 yaşındaki çocuğun cumhurbaşkanına hakaret suçuyla hapis cezasından yargılandığını açıklayan Yılmaz Özdil şunları yazdı: “İstanbul. Sabah saat 9 civarıydı. Kapının zili çaldı, 14 yaşındaki çocuğumuz açtı. İki kişi gelmişti, polis olduklarını söylediler, sivildiler. Çocuğun annesi o sırada mutfaktaydı, kahvaltı hazırlıyordu, telaşla kapıya koştu, ne olduğunu sordu, “oğlunuzu cumhurbaşkanına hakaret suçundan karakola götürmemiz gerekiyor” dediler. Anne haliyle paniğe kapıldı, “ne yapmış oğlum?” diye sordu. “Bizim görevimiz karakola götürmek” dediler. Çocuğu alıp götürmek istediler...”

“Çocuğun annesiyle babası doğal olarak korku içinde ne yapsak diye düşündüler, varlığıyla onur duyduğumuz değerli ağabeyim Celal Ülgen'in kapısını çaldılar. Celal ağabey prensip olarak, her gelen davayı kabul etmez. Özellikle hakaret davalarında içeriğine bakar, düşünce özgürlüğü kapsamındaysa, üstlenir, küfür vesaire varsa, asla kabul etmez. Önce kendisinin ikna olması gerekir. Dolayısıyla, öncelikle dosyayı inceledi. Konfor için Falken Falken Lastik Ve… 14 yaşındaki çocuğumuzun davasını derhal kabul etti. Anne ve babasının velayetiyle savunmayı üstlendi.”

Bu haber toplam 507 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.